Divnolidi z módních přehlídek

6. 7. 2017 Rubrika: Fashion Štítky: , , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: Chanel, Pinterest

  • Koná se Haute Couture fashion week v Paříži, který představuje kolekce pro nadcházející podzim a zimu.
  • V rámci přehlídky Chanel se také objevili její obvyklí ambasadoři, včetně Kristen Stewart, Pharella Williamse či Cary Delevigne.

Na Facebooku před časem existovala skupina Divno lidi v MHD, kam uživatelé vkládali fotografie spolucestujících, kteří se vymykali normálu. Když spadáte do stejné kategorie, ale máte v kapse pozvánku na módní přehlídku luxusní značky, jste rázem trendsetter.

Kristen Stewart chtěla být tak niche, indie a nezávislá, že si nejen ostříhala vlasy na ježka, ale také natáhla flitrované capri kalhoty. Z capri kalhot je mi tak strašně nevolno, že se mi neuleví ani při myšlence na to, že je nosila Brigitte Bardot či Christy Turlington.

Capri kalhoty jsou ztělesněním trapnosti, roku 1998 a Terranovy, kde se prodávaly. Bohužel je někdo nosí dodneška, a tak nevědomky naplňuje současný ironický étos módy, který může být vtipný, někdy až vysmívající se, ale bohužel ne slušivý.

Stejně jako lichotivý není ani účes na ježka. Chce se mi hrát na samozvaného amatéra a hledat korelaci mezi psychickou nestabilitou a náhlým zbavením se vlasů. Vzpomínáte na Britney Spears, co si oholila hlavu? Cara Delevigne má, podle mě, blízko k podobnému zhroucení. Všem sice tvrdí, že to udělala kvůli roli, ale nějak jí to nevěřím. Proč? Za prvé, několikrát prohlásila, že nesnáší módní průmysl, ale stále se v něm pohybuje, za druhé, oholená hlava jí přinesla „osvobození, jako nic předtím“.

Mimochodem, kvůli účesu začínají být Cara i Kristen špatně k rozeznání, což se v hereckém prostředí úplně nešikne.

Na závěr je tu Pharell Williams, co ukradl svetr babičce a tričko v charity shopu. Ach jo, kdy už ty zatracené devadesátky skončí v zapomenutí dějin?

 

 

Sdílet: Facebook Twitter