Home / Life & style  / Fashion  / Sarah Andelman: Žena, která změnila pařížské pojetí módy

Sarah Andelman: Žena, která změnila pařížské pojetí módy

Profil spoluzakladatelky pařížského concept storu Colette uvěřejňujeme v souvislosti se zprávou o jeho konci k prosinci letošního roku. Před dvaceti lety se drahé módní značky a začínající designéři neslučovali tak samozřejmě, jako je tomu dnes.

  • Profil spoluzakladatelky pařížského concept storu Colette uvěřejňujeme v souvislosti se zprávou o jeho konci k prosinci letošního roku.

Před dvaceti lety se drahé módní značky a začínající designéři neslučovali tak samozřejmě, jako je tomu dnes. Mix vysokého a nízkého, eklektického a uhlazeného, uměleckého a komerčního, je pro Sarah Andelman samozřejmé. Schopnost k sobě sladit nesourodé, je jeden z jejich nejvýraznějších talentů.

 

@jcdecastelbajac at #mannerheimgallery #40passages

Příspěvek sdílený sarahcolette (@sarahcolette),

 

Studovala umění, pracovala jako stážistka v časopise Purple a svým přístupem rychle dokázala vytvořit z butiku, který založila se svou matkou Colette (odtud ten název), jeden z nejinspirativnějších obchodů na světě. Možná je to i díky tomu, že jádro Colette tvořil právě vztah matky a dcery, které těsně spolupracovaly od roku 1997.

Obě ženy se prý spoléhaly na svůj instinkt, přirozenou zvědavost a chuť sdílet nové. Díky tomu prý mezi Colette a Sarah nikdy nebyly generační rozdíly ve vnímání umění a hudby, dalšími pilířemi concept storu, které z něj dělaly neobyčejné místo. Colette končí a zatím nikdo neví proč. Nedalo by se říct, že se byznysu nedařilo, v loňském roce byl obrat firmy okolo 28 miliónů eur.

Sarah Andelman je manželkou fotografa a režiséra Philipa Andelmana, který točil klipy pro Lenny Kravitze, Jay Z, Beyoncé, Miley Cyrus i Rihannu.

anit@fashionbook.cz