Jaká bude spolupráce H&M a Erdem

14. 7. 2017 Rubrika: Fashion Štítky: ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: Erdem, H&M

  • Kolekce bude k dostání od 2. listopadu tohoto roku.
  • Představí také historicky první řadu pro muže.
  • Reklamu k ní natočil Baz Luhrman, režisér filmů Moulin Rouge, Velký Gatsby a Romeo a Julie.
  • Tváří jsou modelové Imaan Hammam a Neels Visser.

Kdo je Erdem?

Vsadím se o co chcete, že i když Erdem většina české veřejnosti ještě neznala, do listopadu po něm budou toužit všichni. Návrhář, který stojí za touto značkou, se jmenuje Erdem Moralioglu a je turecko-kanadského původu. Pracoval pro Vivienne Westwood, studoval na proslulé londýnské Royal College of Art, svou značku založil v roce 2005.

Kolekce Erdem

Za dobu svého působení posbíral Erdem několik význámných módních ocenění, včetně britského Návrháře roku, obléká Cate Blanchett, Marion Cotillard, Emmu Watson, Alicii Vikander, Lindu Evangelistu a přítelkyni prince Harryho Meghan Markle.

Co je pro značku typické?

Ženské střihy- především šaty. Potisky květin, volány, krajka, romantika. Modely jsou to snové, které svými florálními motivy připomínají v dobrém slova smyslu tapety staroanglického venkova, vázu plnou pivoněk a romány Jane Austen a Charlotte Bronte do současnosti.

Kolekce Erdem

Proč si H&M vybralo zrovna tohoto návrháře?

Všimněte si, že se švédský řetězec snaží ve svých kolaboracích střídat brandy, které mají komerční úspěch s designéry, co jsou opravdoví umělci. Jednu sezónu je tu Balmain či Kenzo, předchozí zase Margiela, Alexander Wang či Viktor&Rolf. Erdem má podle svých slov radost, že si v rámci spolupráce s H&M vyzkouší pánskou kolekci, a také z účasti Baze Luhrmana. Režisér romantických velkofilmů natočil video ke kampani.

Baz Luhrman a Erdem Moralioglu

 

Sdílet: Facebook Twitter