Tělo po porodu jako soutěž?

15. 7. 2017 Rubrika: Life & style Štítky: , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit

  • Mnohé ženy jsou vystaveny nereálným očekáváním, že se po narození dítěte musí „co nejrychleji vrátit do formy“.
  • Dojem umocňují nejrůznější účty celebrit a bloggerek na Instagramu, které postují fotky s hashtagy #postpregnancybody.

Narození dítěte je jedna z největších proměn, které se tělu i mysli přihodí. Na rozdíl od našich předků ale vnímáme tuhle událost jako soutěž. Těhotenství a porod mohou být bezva, nebo taky ne. Jako cokoliv jiného. Kolik lidí, tolik chutí. Ale jedno je jisté: tělo, které dalo život nové bytosti, potřebuje laskavou a pozvolnou regeneraci, nikoliv nesmyslná očekávání.

Po porodu se vztah ženy k jejímu tělu často změní. Uvědomuje si svou fyzickou sílu,  její limity, ale hlavně především procesy, které v něm od těhotenství, porodu, šestinedelí, i rok po narození dítěte, probíhají.

Okolí ale většinou vnímá jen váhu: její nárůst v době očekávání dítěte, i přání se jí pak co nejrychleji zbavit. Právě netrpělivost a nereálná očekávání jsou největším nepřítelem onoho konejšivého hojení, které by tělu po porodu prospělo nejvíc.

Návrat k plochému břichu ale záleží na zavinování dělohy, což je faktor, který vůlí nikdo neovlivní. Instagramové účty celebrit i nejrůznějších influencerek ale dokumentují těla žen, co už několik dní po porodu vypadají, jako by na svět ani žádné dítě nepřivedly. Je důležité si uvědomit, že tohle není norma, ale rarita. Stejně, jako že nemusíte v těhotenství posilovat a odpírat si v obavách o svou linii jídlo, na které máte zrovna chuť.

Snadné to ale nemají ani ty odvážlivkyně, co se rozhodnou dokumentovat své strie, povislá břicha nebo prsa. Ačkoliv je často obdivujeme za jejich odvahu, vypadat stejně bychom nechtěly. Zapomínáme, že tento vzhled není důsledek anomálie nebo lenosti, ale toho nejpřirozenějšího životního procesu.

 

Y’all.. I’ve been absolutely floored by the reaction to this one photo I recently shared on Instagram a month ago. {new blog post up about it} I was humbled and brought to tears when nearly a thousand women reached out by sharing their own familiar stories while offering me encouragement for being real and honest about the changes that come with becoming a mother. It’s been shared by a few media outlets like Huffing Post UK, PopSugar, Trending World, Metro. It was SO fun to read a few of your comments included in the Huff Post one. I definitely remembered reading those same comments on my Instagram feed. I’ve felt truly humbled that this has, in a small way, brought women together to have more love for the bodies that gave them motherhood. This has lit a fire in me to continue sharing every aspect of what being a mom is for me. In case you missed my post from last month here’s the caption… „When your 5 year old sees your post-partum stomach and gives it a big ol‘ tummy twister while laughing hysterically and hollering „IT FEELS LIKE BUBBLE GUM!!!“, you post that ridiculous, unflattering open-mouth pic instead of the „prettier“ one. Oh, sweet girl.. I hope you always feel confident in the skin you’re in. Stretched, loose and marked up. It’s beautiful. This belly of mine will forever share my story. It’s a novel that pleaded and prayed to house my babies. The fresh, crepe-paper skin means that tiny Avery is nestled in my arm instead of on the inside. My sore chest means that I’m still single-handedly growing this baby. What a straight up miracle this is. I’m feeling 100% proud of this post-partum body, with its jelly abs and shriveled up skin. It made me a mother. A mother who now has cellulite because that’s just how my body handled pregnancy. This was my road to Motherhood. Paved with miserable pregnancies and yet a lifetime of unconditional pure love for these 4 little ones. And yeah, I’ll make these girls reenact this childhood photo when they’re grown with bubblegum bellies of their own“ 💕 #embracethesquish #postpartum

Příspěvek sdílený JANENE CROSSLEY (@janenecrossley),

Cvičením ku depresi

Jak se chovat na návštěvě u lidí, kterým se právě narodilo miminko

Věci pro děti, co chceme používat jako dospělí

Patří lidi do kavárny?

Sdílet: Facebook Twitter