Donut Shop: Prahu zachvátilo šílenství

16. 7. 2017 Rubrika: Life & style Štítky: , , , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Anit
photo: Instagram, archiv Donut Shop

  • V těsném sousedství Jiřího z Poděbrad se otevřel obchod nabízející americké koblihy s otvorem a kávu.
  • Jedná se o další podnik majitelů, kteří vlastní populární Coffee room, co se nachází jen o pár ulic vedle.
  • Během prvního dne otevření se všechny donuty vyprodaly a fronta byla místy opravdu velmi dlouhá.

@donutshopprague je otvorený! ❤

Příspěvek sdílený ZUZ (@redpoppyzuz),


Naše doba blahobytu umožňuje, že módní může být nejen oblečení, ale i jídlo. Pamatujete éru, kdy byla trendy polévka Pho? Bylo to zhruba předtím, než ji začalo nabízet každé vietnamské bistro. Pro hovězí vývar s tenkými nudlemi, kousky masa a koriandrem jste si museli zajet nejlépe do Berlína. A co makronky, které nemají nic společného se současným francouzským prezidentem Emmanulem Macronem, ani s makaróny. Jedná se o barevné cukrovinky z mandlového těsta a v jistou dobu se bez nich neobešly fotky žádné fashion bloggerky. I to ale odnesl čas, stejně jako mánii hamburgerů, mexického jídla a hot dogů. Doznívá i éra avokádového sendviče, který se stal jakýmsi ztělesněním rozmařilých hipsterů, kteří mohou sklízet výsměch pro svou stylizaci a rozmazlenost.

 

Takže, teď přichází na scénu donut. Očividně ho vítáme s láskou, protože ještě před otevřením měla facebooková stránka Donut Shopu skoro 4 tisíce fanoušků a Instagramový účet dokonce o tisícovku více. Smažený koblížek s dírou uprostřed a sladkou i slanou polevou prostě vypadá hezky na fotkách.

 

Na tyhle donuty jsem čekala skoro půl roku a nezklamaly, hlavně tenhle kokosový

Příspěvek sdílený Monika Novotná (@monikafafe),

Donut Shop navíc nabízí originální příchutě: karamel a popcorn, slanina a bourbon, fíky a oříšky. Během otevření se jich vyprodalo rovných 600 kusů. Otázka je, jak dlouho tenhle hit vydrží a jaký trendy pokrm ho opět vystřídá.

 

Donut Shop

Laubova 2, Praha 3

Sdílet: Facebook Twitter