Výstavy, které každý milovník módy musí vidět

17. 7. 2017 Rubrika: Fashion Štítky: , , ,

Sdílet: Facebook Twitter

text: Jitka Čechová
photo: Nicholas Alan, Jürgen Karpinski

  • V Musée des Arts Décoratifs v Paříži se koná retrospektiva, co oslavuje 70. narozeniny značky Dior.
  • V Rezidenčním zámku v Drážďanech můžete vidět výstavu Moc&Móda.

Tyto výstavy stojí za to, abyste přehodnotili své prázdninové destinace. Zatímco expozice v Drážďanech není časově limitovaná, do Paříže to musíte stihnout do začátku ledna příštího roku.

 

Co: 70.let značky Dior

Kde: Musée des Arts Décoratifs

Do kdy: 7.ledna 2018

U fotek z této výstavy vzdychá každý, ať je jeho styl oblékání jakýkoliv. Více než 300 haute couture modelů na 3 tisících metrů čtverečních, skicy, fotografie, ale i parfémové flakony a umělecké předměty. Možná se sem budete chtít vydat několikrát, abyste si pročetli dopisy samotného Christiana Diora nebo prozkoumali práci všech kreativních ředitelů značky: od jeho zakladatele, přes velmi talentovaného, ale problematického Johna Galliana po současnou hlavní designérku, feminismus propagující, Marii Grazii Chiuri.

Co: Moc&Móda

Kde: Rezidenční zámek Drážďany

Do kdy: stálá expozice

Nová stálá výstava představuje největší sbírku oděvů, slavnostních zbraní a vědeckých přístrojů z období reformace a baroka. Inspiraci by tu mohli najít módní návrháři, ale i jakýkoliv návštěvník, který chce obdivovat nádherné látky a výšivky. Výstava se nejmenuje Moc&Móda náhodou, jedná se totiž o garderóbu saských kurfiřtů z roku 1600.

Sdílet: Facebook Twitter