Home / Life & style  / Jíst Brno!

Jíst Brno!

Pokud jste single, odložte Tinder a kochejte se pohledem na návštěvníky i baristy.

  • Nové i zaběhnuté podniky, které Praze chybí.
  • Bistro LovePatatas, food truck Būcheck, Soul bistro i urban hub SKØG vás donutí si notovat, že „Brno je zlatá loď“.

 

„Na Brno dobrý“ láká nápis na pop-up baru na náměstí Svobody. Miluju tuhle ironii mířenou do vlastních řad a dávám si tu nápoj letošního léta- espresso tonik. S dávkou kofeinu to ještě během své návštěvy téhle moravské perly přeženu několikrát. Je tu totiž hodně míst, kde stojí za to jíst a pít. Na rozdíl od Prahy jsou všechny pěkně blízko sebe, nemusím jezdit z Vinohrad do Karlína, pak na Letnou. Všude dojdu pěšky a říkám si, jak rychle se tohle město otevírá mladým lidem. Příjemné.

Původně mířím do Soul bistra v Jezuitské ulici, kde jsem si už několikrát pochutnala na fish&chips, domácí limonádě i denním menu, co vždycky potěší nějakým jídlem, se kterým se tak často nesetkáte. Včera to například byly smetanové fazolky s vejcem a bramborem.

Jenže, mám mizernou orientaci v prostoru i mapách, takže jsem omylem došla do ulice vedle, kde jsem objevila svůj ráj. Byl celý z brambor. Zde si dovolím malou odbočku. Podle mě se lidé dělí na dvě kategorie: na ty, kteří milují brambory a na ty, co dávájí přednost rýži. Pro mě vítězí tato hlíza na celé čáře. Bistro Love Patatas žije z takových fanoušků jako jsem já. Kdyby otevřelo svou pobočku v Praze, jde moje pevná vůle do háje a vážím 250 milión kilo už příští měsíc. Mají tu totiž domácí hranolky v několika velikostech, s omáčkami, o kterých se vám nesnilo. Tak třeba o javorové s černým sezamem, sladké chilli a spousta dalších. Nedokážu si přesně vzpomenout, kolik jich tam nabízí, protože při myšlence na tenhle podnik v mém mozku bliká jen velký papírový kornout s hranolky posypanými čedarem. Pracuje tu velmi milá obsluha, která vás se vším seznámí a vy se sem budete vracet před tím, než půjdete na party i v kocovině jako do lékárny.

Jen co si utřu mastnou pusu, běžím do SKØG Urban Hub, kde je to nejlepší místo na kávičku a prácičku. Pokud jste single, odložte Tinder a kochejte se pohledem na návštěvníky i baristy. Muži mají vousy, brýle a kola, žen jsem si moc nevšímala, ale všichni vypadají dobře jako celek a ladí k interiéru. Samozřejmě, je to hipstr kavárna, ale copak je to hřích? Vládne tu příjemnější atmosféra než v obdobných pražských podnicích, během deštivého odpoledne tu můžete vyřídit všechny maily v inboxu, cítit klid na duši a pohodu v břiše.

Novinkou je food truck Būcheck na Zelném trhu. Na své Facebookové stránce získávají hamburgery s trhaným vepřovým, hranolky na sádle či Burger Būcheck s koriandrem a arašídy velmi pochvalné recenze. Schválně tam vyrazte zjistit, zda hodnocení „božská mana“ či „chuťový orgasmus“ jsou oprávněné. Mají i hovězí variantu pro ty, kteří stejně jako já, nejí vepřové.

anit@fashionbook.cz