Home / Life & style  / Beauty  / Mánie obličejových masek

Mánie obličejových masek

Jestli vás čeká osamělý víkend, skočte si pro masku do nejbližší parfumerie, přibalte k tomu cestou láhev vína nebo krabici zeleného čaje, a #mamserada procedúra může začít.

  • Celulózové masky, ve kterých se sami sebe leknete v zrcadle, patří mezi nejžhavější kosmetický trend.
  • Vychází z korejského rituálu krásy.
  • Při pravidelném používání pleť hydratují, rozjasňují i omlazují.

Jestli vás čeká osamělý víkend, skočte si pro masku do nejbližší parfumerie, přibalte k tomu cestou láhev vína nebo krabici zeleného čaje, a #mamserada procedúra může začít.

Zatímco u nás popularita obličejových masek, po jejichž aplikaci se leknete vlastního odrazu v zrcadle, prudce stoupá, celebrity je používaly už v roce 2015.  V Jižní Koreji se používají už přes deset let, ženy a někteří muži se proměňují takovým způsobem ve Fantomase až čtyřikrát týdně.

Největší výhodou pleťových masek je to, že pronikají hluboko do pokožky, skvěle se také hodí na dlouhé cesty letadlem. Nemohou ale nahradit krémy a séra, jsou pouze jejich doplňkem v péči.

Jak se používají?

Nejdřív pleť očistěte tonikem, pak přiložte masku na obličej. Lehněte si a nechte působit 15-20 minut (přesný návod je na každé masce). Zbytek pak buď očistěte (pokud se jedná například o čistící masky), nebo vmasírujte do pokožky (v případě, že jste aplikovali hydratační masku).

Doporučujeme

Puding Jelly Mask Sheet, Tony Moly, prodává parfumerie Sephora za 190 Kč

Největší výhodou je, že nezanechává lepivý pocit a má lehkou gelovou texturu. Kakaová odstraňuje nečistoty a čistí póry, z hroznového vína obnovuje pružnost, heřmánková zklidňuje a chrání.

Starskin Silk Mud, French Punk Clay, prodává parfumerie Douglas za 269 Kč

I velmi citlivou pleť vyčistí prostřednictvím francouzského růžového, bílého a bentonitového jílu. Hodí se pro každého, komu už lezou na nervy černé tečky.

 

Beauty in a food mask, Skinfood, prodává parfumerie Sephora za 150 Kč

Jídlo a krása jdou dohromady, dokazuje značka Skinfood. Uvádí pět ingrediencí, které mají následující účinky: borůvky – pružnost, citron – rozjasnění, jahody-osvěžení, kapusta-obnova, červená řepa-detoxikace.

Cremorlab Pure Tea Calming Mask, prodává parfumerie Fann za 119 Kč

Zklidňuje pomocí výtažků z černého čaje, heřmánkového listu a růže stolisté.

Korejský rituál krásy: Šílenství, nebo to stojí za to?

llana@gmail.com