Home / Life & style  / Art & Books  / Není zač

Není zač

„Nešlo o to, mít ta správná designérská jména a nejnovější trendové kousky, ale o to, vytvořit určitou scénu, situaci."

  • Výstava fotografky Bet Orten a módní novinářky Veroniky Ruppert ve spolupráci s nadací Elpida ukazuje překážky, které město klade do cesty seniorům.
  • Vernisáž se uskuteční 7. září na Náplavce v rámci mezigeneračního festivalu Old’s Cool od 18 hodin.

„Byla to vážně legrace,“ hodnotí focení Veronika Ruppert, která stojí za konceptem velkoformátových fotografií. „Šlo nám o to, upozornit na věci, kterých si často nevšimneme a nemáme pro ně pochopení, dokud se nás netýkají. Třeba že už někdo hůř slyší, jde mu to pomaleji do schodů nebo nechytne tak snadno balanc na rozbitém chodníku. Jsou to věci, které mohou být ve všedním městském životě dost nepříjemné a přitom s nimi snadno může někdo mladší pomoct,“ vysvětluje.

Modelové byli opět klienti centra Elpida, se kterými máme i v rámci Fashionbooku skvělou zkušenost. To, že si styling i focení velmi užívali, Veronika Ruppert jen potvrzuje. „Nebylo to vždy tak, že by témata, která ztvárňují, byla přímo z jejich života. Třeba pan Pepa, který figuruje na fotografii o samotě je ve skutečnosti super společenský typ, cvičí jógu a má velmi aktivní žvotní styl,“ dodává.

Výstava Není zač, která nese punc sociální kampaně, byla pro tým Orten&Ruppert příležitost k jinému způsobu práce, než jsou fashion editorialy. „Nešlo o to, mít ta správná designérská jména a nejnovější trendové kousky, ale o to, vytvořit určitou scénu, situaci. Vymýšlení toho, jak budou fotografie na téma hluk, spěch, stabilita nebo samota vypadat, byla krásná kreativní spolupráce s Bet Orten,“ uzavírá Veronika Ruppert.

 

 

anit@fashionbook.cz