Home / Life & style  / Beauty  / Prague Fashion Week pod taktovkou nového make-up týmu

Prague Fashion Week pod taktovkou nového make-up týmu

„Nejzajímavější make-up asi bude mít Zuzana Kubíčková, kde vizážisté zakrývají i obočí a musí zvládnout maskérské požadavky".

  • Vizážisté parfumerie Douglas a Giorgio Armani Cosmetics střídají M.A.C. na pozici hlavního make-up artisty pro pražský týden módy.
  • Supervizor make-up týmu Filip Novák prozradil, jak se cítí před zahájením přehlídkového maratonu.

 

Líčení je velmi důležitou součástí přehlídek, jak dlouho trvaly přípravy?

Od července doteď. Posledních 14 dní to bylo hodně intenzivní. Návrháři nám vysvětlí svou představu, pošlou moodboardy, dělají se testy, pak se to celé finalizuje. V minulých deseti dnech se vše doladilo tak, aby vše skvěle klapalo.

Bojíš se toho, že vaši práci budou srovnávat s tím, jak si vedli vizážisté od M.A.C.?

Samozřejmě existují očekávání, jak se s tím popasujeme. Ačkoliv máme menší tým, který čítá 16 lidí, nemám z toho strach. Pracuji s velmi zkušenými profesionály, kteří chápou, co backstage módní přehlídky obnáší. Mají zkušenosti například z Designblok Premier Fashion Weeku, který připravují už několik let. Nervozita před akcí je přirozenou součástí procesu, ale mám k dispozici skutečně  ty nejlepší v oboru.

Pracoval jsi na spoustě přehlídek i focení, ale mít na starost celý fashion week je přece jen něco jiného. Budeš líčit, nebo fungovat pouze jako dozor?

Je to zatím moje největší kariérní výzva a moc se na ni těším. Doufám, že v ní obstojím. Působit budu jako supervize, ale předpokládám, že se zapojím tak, jak bude situace vyžadovat.

Na jakou přehlídku se nejvíc těšíš?

Na Lukáše Macháčka, protože je poslední. Tam doufám, že si oddychnu, jak jsme to všechno dobře zvládli. Nejzajímavější make-up asi bude mít Zuzana Kubíčková, kde vizážisté zakrývají i obočí a musí zvládnout maskérské požadavky. Bude to super, držte nám palce!

anit@fashionbook.cz