Home / Life & style  / Fashion  / Miro Sabo: SS2018

Miro Sabo: SS2018

Nejvíc nás zaujaly svatební šaty!

  • Návrhář, který absolvoval stáž u Rafa Simonse, Bruno Pieterse, navrhoval pro Neheru či operní kostýmy, získal Czech Grand Design za rok 2016, představil kolekci, která je inspirovaná renesančními kostýmy.

Jednou jsme se s Mirem bavili o tom, že sdílíme vášeň pro poslední ruskou carskou rodinu, o které jsme přečetli knihy ve všech možných jazycích. Narozdíl ode mě ale dokázal Miro svůj zájem o historii vtělit do oblečení, které navrhuje.

V kolekci určené na léto příštího roku se objevuje vliv renesančního odívání, i řada zdánlivě neslučitelných látek. „Část kolekce tvoří oděvy namíchané někdy i z deseti různých typů látek, zbytek je z hedvábného dupionu, hedvábného sametu nebo oblíbené košiloviny a lnu. Tato myšlenka mi umožnila kombinovat zdánlivě nesourodé materiály, barvy a tvary což mě velmi baví a chtěl bych v tom nadále experimentovat“.

Zajímavostí je, že kromě patchworku byly v kolekci použity barevné krišťály Preciosa, která se nyní chce profilovat víc fashion než doposud. Značka spolupracuje například s Youtuberkou Teri Blitzen nebo se podílela na výstavě Manolo Blahnik.

 

anit@fashionbook.cz