Home / Life & style  / Fashion  / Co spojuje Neheru a Petru Ptáčkovou?

Co spojuje Neheru a Petru Ptáčkovou?

Ačkoliv zastávají úplně opačné přístupy, jednotí je to, že obě značky uspěly na světové scéně. A také některé „VIP" návštěvníky jejich přehlídek.

  • Kolekce jaro/léto 2018 Nehera a Petra Ptáčková byly představeny tuto neděli na pražském fashion weeku.

Ačkoliv zastávají úplně opačné přístupy, jednotí je to, že obě značky uspěly na světové scéně. Mají koncept, rozpoznatelný rukopis i odlišné pojetí módních přehlídek.

Nehera se pravidelně představuje náročnému publiku na mole pařížském fashion weeku, Petra Ptáčková se prezentovala v showroomech na pařížském fashion weeku, na festivalu módy Fashionclash Maastricht, na Mercedes-Benz Kiev Fashion Days FW15 nebo na Mercedes-Benz Fashion Week Amsterdam 2014. Její modely se dají pořídit v losangeleském super cool concept storu H.Lorenzo nebo barcelonském Doshaburi.

Nehera vyznává nadčasový, velmi nositelný minimalismus. Připomíná Hermés, Celine, Acne i COS. Petra Ptáčková tvoří zcela svébytně, drze, bez ohledu na to, co zrovna letí ukazuje publiku magický realismus ve své hlavě.

Modelky od Nehery měly nejzáviděníhodnější no make-up look, modelové od Petry Ptáčkové předváděli perfomaci a měli rozmazané rty. Když se tanečnice Jana Vrána zmítala mezi diváky, bylo to příjemné vyrušení jinak trochu náročné atmosféry, která v publiku panovala.

Na rozdíl od prvního dne, kdy složení návštěvníků bylo pestřejší, právě na přehlídku Petry Ptáčkové a Nehery přišli i „osobnosti“ typu mluvčí ANO Lucie Kubovičové, či manželka „podnikatele z Monaka“ Lenka Rittig.

Je vidět, že obě značky už mají okolo sebe auru velkého očekávání, který s sebou přináší i zákazníky, kteří víc než módu milují svou sebeprezentaci.

 

anit@fashionbook.cz