Home / Life & style  / Beauty  / Parfémy, díky kterým bude podzim stát za to

Parfémy, díky kterým bude podzim stát za to

Výběr parfémových novinek pro sezónu, kdy opět přichází na scénu svetr, bunda a nostalgie.

  • Výběr parfémových novinek pro sezónu, kdy opět přichází na scénu svetr, bunda a nostalgie.

 

By Killian: Woman In Gold

EDP 50 ml, 7 000 Kč, k dostání v Ingredients

Vůně, které vytváří Killian Hennessy jsou jako sex. Okamžitě budí pozornost, jsou provokativní, ale přesto mají úroveň. Milují je studentky umění i zámožné dámy z východu, které disponují financemi utratit za flakón o velikosti 50 ml 7 tisíc. Woman In Gold je inspirována stejnojmenným obrazem Adele Bloch Bauer od Gustava Klimta.

„Nebaví mě provokovat jen pro to, abych provokoval. Potřebuji k tomu umělecké zdůvodnění. V této kolekci jsem si chtěl pohrát s kontrasty mezi světlem a tmou a ukázat, že každý v sobě máme něco dobrého i zlého. Tuto dualitu jsem chtěl vyjádřit prostřednictvím parfému,“ říká Killian. Je tu vanilka, je tu pačuli, citrusy i pudrové tóny. Stejně jako ostatní Killianovy vůně, tak i tahle evokuje opravdu hříšné myšlenky.

Hermés: Twilly d’Hermés

EDP 85 ml, 3300 Kč, k dostání ve vybraných parfumeriích

Twilly je tenký šátek, který si můžete dát okolo krku, hlavy, na ruku a být chic jako dívky v tomhle videu. Hermés v tomhle případě cílí na mladé dívky, pro které vytvořila parfumérka Christine Nagel opravdu svobodomyslnou vůni. Najdete tu zázvor, tuberózu a santal. Je orientální tak akorát, aby si v ní dvacetiletá „cácorka“ nepřipadala jako svoje matka.

 

Byredo: Velvet Haze

EDP 50 ml, 2700 Kč, k dostání v Ingredients

Zakladatel švédského parfémového domu Bena Gorhama inspirovala bohémská 60.léta, kdy toužil vytvořit vůni, co by evokovala psychidelické večírky. Jedná se o hodně omamnou záležitost, kterou nosit přes den znamená riskovat, že ostatním ve vaší přítomnosti budou podlamovat kolena. Vezměte si ji na večírek a nezapomenou na vás, i když budete mít na sobě obyčejné džíny a tričko. Obsahuje pačuli, kokosovou vodu a pižmo.

Juliette Has a Gun: MMMM…

EDP 50 ml, 2400 Kč, k dostání exkluzivně v parfumerii Douglas

Vnuk slavné Niny Ricci Romano se rozhodl založit si svou značku, která je inspirovaná silnou ženou. Romano o sobě rád tvrdí, že je feminista a parfémy tvoří jako poctu všem ženám. MMMM je gurmánskou vůní, kde jsou maliny, balsamico, ale i vanilka. Je něžná, neinvazivní, komunikuje potichu. Ideální pro deštivé dny, kdy potřebujete zlepšit náladu.

 

 

 

anit@fashionbook.cz