Home / Life & style  / Beauty  / Make-up trendy nové sezóny

Make-up trendy nové sezóny

Který se líbí nejvíc vám?

  • Vizážistka Lucie Janků, která pravidelně líčí editorialy pro ty nejlepší české módní časopisy, komentuje, jak budou vypadat kosmetické trendy příští sezóny.

Ačkoliv spisovatelka Zadie Smith nedávno prohlásila, že ženy by neměly trávit líčením víc než 15 minut, protože jinak podle ní ztrácejí čas, my vnímáme make-up především jako možnost volby, zábavu i platformu, kde vyjádřit svou kreativitu.

Designéři a make-up artisté na právě uplynulém newyorském fashion weeku si to asi také mysleli, protože celkově bylo líčení poměrně výrazné.

Vizážistka Lucie Janků vybrala ty, které ji zaujaly nejvíce:

 

Glitry: ať už v provedení ve vnějších koutcích, alá kouřové stíny od TOPSHOPu nebo jako svislé linky přes oči, jako stříbrné slzy v podání Anna Sui nebo i na rtech, řasách. „Ale vždy méně než více, aby se efekt nepřehoupl do disco efektu“.

Třpytky na obličej a tělo, Nyx, 159 Kč

 

Efekt lesklé zdravé pleti: hodně rozjasňovače na lícních kostech, nanést můžete až k vnějšímu koutku oka. Nejlíp ve žluto – zlaté barvě jako to bylo k vidění u Alexandera Wanga, Pumy, 3.1 Phillipa Lim či Victorie Beckham. Pořiďte si rozjasňovač a budete také vypadat jako byste se právě vrátili z dovolené.

@i_am_kiko @narsissist for #WANGSS18 #WANGFEST #NYFW

Příspěvek sdílený ALEXANDER WANG (@alexanderwangny),

Matný rozjasňovač, Shy Beam, Benefit, 840 Kč, prodává parfumerie Sephora
Přehnané linky: výrazné i rozmazané. Vrchní i spodní. Linky budou jedním z dominantních prvků líčení očí. Spodní ostré linky v černé, bílé, barevné jako to bylo k vidění na přehlídce Ulla Johnson, Jill Stuart, nebo naopak vrchní výrazné jako ukázal Tom Ford , ale s konci tupými, jako by rozmazanými (Jason Wu) nebo výrazné kolem celého oka (Marc Jacobs)

Linky se štětečkem, Douglas, 169 Kč

Rty: vládnou dva extrémy – Bold lips a naopak No lipstick. Výrazné a plné rty (Helmut Lang, Lela Rose) a nebo zcela čisté rty, pouze ošetřené balzámem, podporující glowing trend (Victoria Beckham, Oscar de la Renta, Coach).

Tekutá rtěnka, Rouge Double Liquid, Dior, info o ceně v obchodě

Balzám na rty Poutmud Wet Lip Balm, GlamGlow, 590 Kč

 

 

anit@fashionbook.cz