Home / Life & style  / Fashion  / Trend: Obrovské bundy

Trend: Obrovské bundy

Takovouhle bundu jsem měla jako malá holka na začátku 90. let. Nesnášela jsem ji, protože jsem si v ní připadala neobratná a nehezká.

  • První vatovou bundu navrhl v roce 1936 Eddie Bauer a nosila se hlavně na hory.
  • Svůj comeback oslavila v polovině 80.let, kdy ji uvedla značka Moncler.
  • Momentálně patří mezi velké trendy nadcházející zimní sezóny.

Takovouhle bundu jsem měla jako malá holka na začátku 90. let. Nesnášela jsem ji, protože jsem si v ní připadala neobratná a nehezká. Když jsem si ji, pod pohrůžkami mámy oblékla, můj táta mě šikanoval přezdívkou „rajče“.

Nevím, kde tenhle módní trest tehdy rodiče sehnali, ale připadalo mi, že mám kvůli téhle bundě na čele napsáno, že jsem neohrabané, stydlivé dítě.

Škoda, že posměváčci z mých školních let velmi pravděpodobně nesledují poslední výkřiky módy, jinak by museli uznat, že jsem ve své obří vatové „nádheře“ byla skutečným vizionářem.

Balenciaga Podzim/Zima 2016

Není náhodou, že obrovskou bundu, která se opět stala trendy, navrhl pro Baleciagu Demna Gvasalia, odkojenec socialistické estetiky. Je trochu podivné vidět maxi bundu na české Victorii BeckhamKateřině Kristelové, protože „vaťák“ je ironický trend, na které oživlé Barbie většinou moc neslyší.

Pokud podlehnete volání trendu a koupíte si maxi bundu, kombinujte ji s úzkými kalhotami. Nebo si zahrajte na sněhuláka a vezměte si k ní oteplovačky.

&Other Stories, 145 Euro

H&M, 1299 Kč

H&M, 1299 Kč

 

Bunda, Mango, info o ceně v obchodě

Bunda, Mango, 2299 Kč

 

Bunda, Zara, info o ceně v obchodě

 

Bunda, Zara, 1999 Kč

anit@fashionbook.cz