Home / Life & style  / Fashion  / Jak být moderní gentlewoman: The New Garconne

Jak být moderní gentlewoman: The New Garconne

Pro všechny, kdo hledají inspirativní čtení i jednoduché módní tipy.

  • Knihu od Navaz Batliwally seženete například v Book Therapy.

Termín „gentlewoman“ jde jen složitě přeložit. Podle spisovatelky, stylistky a bloggerky Navaz Batliwally, se jedná o inteligentní, kreativní a bystrou ženu, jako je třeba Tilda Swinton, Stella Tennant nebo návrhářka Bella Freud.

Ve své knize The New Garconne přináší 14 rozhovorů s osobnostmi, kde najdete parfumérku, umělkyni, stylistku, komičku, návrhářku bot, kreativní ředitelky různých značek, a další. V druhé části najdete doporučení, jak se oblékat a pečovat o sebe, i seznam značek, kde si pořídit.


Dress code gentlewoman

Vlněný kabát: nejlepší je, když je trochu větší, než potřebujete, s propracovanými klopami, prošitím a kapsami. Můžete mít štěstí a narazit na něj v second-handu nebo v řetězci. Kdo nemá na ten od Prady, Rafa Simonse nebo Ralpha Laurena, ale přesto si může dovolit investici, ať zamíří k českému návrháři.

Vlněný kabát, Leeda, 8950 Kč

Kalhoty: nejlepší střih nosí Inés de la Fressange, Garance Doré nebo Charlotte Gainsbourg. Trik se skrývá v tom najlíp pro sebe co nejlepší fazónu i materiál. Dejte si pozor na příliš streče a uměliny. Dobrou službu prokáže nejen směs vlny, ale i flanel. Občas můžete skvělé kalhoty vyhrabat třeba v second-handu Textil House. Kdo může utrácet, ať si je koupí u The Kooples. Vyzkoušené máme ty z COS, nemění tvar léta.

Kalhoty, COS, 2060 Kč

Spodní prádlo: díky nové siluetě, kterou navrhla Coco Chanel zažily ženy svobodu bez korzetů. Dnes si můžeme vybírat nejen podle funkčnosti, ale i designu. Hlasujeme pro ten jednoduchý, příjemný, ve kterém se budete cítit sexy. Dlouho vydrží to od Calvina Kleina i DKNY. V knize The New Garconne doporučují značku Hanro 1601, která vyrábí prádlo z švýcarské bavlny a hedvábí. Podprsenka tu stojí okolo 1500 Kč, kalhotky okolo 390 Kč.

Parfém: podle konceptu gentlewoman není vůbec nutností. Třeba chcete vonět jenom jako vy. Coby druhou nejlepší volbu tu doporučují niche značky, jako je Byredo nebo Fredéric Malle. Hodně oblíbené začínají být unisex vůně. Jak říká Navaz, u parfémů dnes není na prvním místě složení, ale emoce, kterou vyvolávají.

Parfém pro ženy i muže, Vetyverio, diptique, prodává Ingredients za 3150 Kč

Digitální technologie: kniha radí užívat je s rozumem. Chápe, že chceme brouzdat na Instagramu a inspirovat se zde, stejně jako třeba na Pinterestu nebo módních blozích. Využít telefonu ale můžeme také  jako nástroje pro meditaci, když si stáhneme například aplikaci Headspace nebo Calm.

Pleťová péče: spolehnout se můžete na přírodní kosmetiku, značky z lékárny i masáže obličeje.

 

Pleťový růžový denní krém, Dr. Hauschka, 574 Kč


Praha má další stylové knihkupectví: Book Therapy

klara.hrabetova@yahoo.com