Home / Life & style  / Jak mít co nejmelancholičtější listopad

Jak mít co nejmelancholičtější listopad

Co si obléct, přečíst a na který film zajít do kina? S tím, že za měsíc jsou Vánoce nic neuděláme. Ani s tmou, se kterou často vstáváme a chodíme domů z práce. Na vlezlou zimu

  • Co si obléct, přečíst a na který film zajít do kina?

S tím, že za měsíc jsou Vánoce nic neuděláme. Ani s tmou, se kterou často vstáváme a chodíme domů z práce. Na vlezlou zimu je tu kabát a kafe nebo termohrnek do ruky. Jestli melancholie slaví narozeniny, tak je to právě v listopadu, protože v říjnu ještě moc juchá nad barevným listím.

Co si obléct

Cokoliv chcete, ale třeba kolekci od Lazy Eye, která je inspirovaná Dušičkami i umělkyní Marií Hladíkovou, která se stala tváří kolekce. Jestli se někdo duchů nebojí, tak je to právě ona, protože tvoří instalace, co připadají strašidelné i dospělým. Zahřejete se v šatech a kabátech z tvídu i kašmíru.

     

Co si přečíst

„Těžké dětství je jako neviditelný nepřítel: Nikdy nevíte, kdy udeří“.

Jestli máte chuť na romanci, ale zároveň na opravdu kvalitní literární dílo, které získalo cenu Evropské unie za literaturu, najdete ji Na konci samoty. Benedict Wells se původně jmenoval von Schirach. Svého příjmení se ale vzdal, protože jeho dědeček Baldur von Schirach byl za zločiny spáchané během druhé světové války souzen Norimberskými procesy. Benedict se od své rodiny distancoval, změnil si jméno a nenastoupil na vysokou, aby se mohl plně věnovat psaní. Je jasné, že se mu to vyplatilo, protože až otočíte na poslední stránku, nebudete se chtít s osiřelým Julesem a jeho dvěma sourozenci rozloučit.

Benedict Wells: Na konci samoty, vydalo Plus, 269 Kč

Na co se podívat

Filmem měsíce je bezesporu Milada od režiséra Davida Mrnky, který na něm pracoval dlouhých deset let. Hlavní hrdinku Miladu Horákovou ztvárnila izraelská herečka Ayelet Zurer, ve vedlejších rolích se objevila Aňa Geislerová i Hana Vágnerová. Když Hanka film natáčela, tak nám vyprávěla, že měla z výkonu Ayelet husí kůži a pociťovala až fyzickou tíseň, kterou na ní inscenace procesu s Horákovou měla.

 

anit@fashionbook.cz