Home / Life & style  / Beauty  / Jak si správně vyfénovat vlasy

Jak si správně vyfénovat vlasy

Možná byste nečekali, že je to taková věda, ale každý, kdo opouštěl kadeřnictví s perfektním účesem, co vydržel do té doby, než si sám umyl vlasy, nám rozumí.

  • Díky tomu, že si budete umět profesionálně vyfoukat vlasy, bude vypadat skvěle i náročný střih.
  • Nesprávné fénování vlasy poškozuje, když je necháte jen tak proschnout, chybí jim objem.

Možná byste nečekali, že je to taková věda, ale každý, kdo opouštěl kadeřnictví s perfektním účesem, co vydržel do té doby, než si sám umyl vlasy, nám rozumí. Některé salóny dokonce pořádají kurzy, které vás naučí, jak si vytvořit dokonalou foukanou doma.

Můžete to ale zvládnout s naším návodem od kadeřnice Pavlíny Fulínové z pražského salónu Toni&Guy Dlouhá.

  1. Základem je dobře zvolený šampon a kondiconér, aby vám účes dlouho vydržel. Lepší je použít lehčí šampon, osvědčil se mi Bamboo Volume od Alterny nebo label.m Daily Shine Shampooo.
  2. Kondicionér naneste pouze do délek vlasů, rozhodně ne ke konečnům. Masku doporučuji jen na poškozené vlasy, co potřebují lesk a hydrataci.
  3.  Před samotným foukáním použijte produkt na objem, třeba Blow Out Spray od label.m nebo Volume Mousse. Do konečků zkuste Bamboo Brillance Cream.
  4. Pro domácí použití je jednodušší použít širší kartáč. Naberte vlasy po pramenech, zhruba 3 centimetry od kořínků, přetáhněte kartáčem přes pěšinku a natočte, tak docílíte většího objemu.

Foukejte vlasy vždy po směru růstu, můžete používat obě ruce a fén pokládat. Horký vzduch nejdřív vysuší kořínky, pak změnte teplotu a foukejte délky. Jestli chcete ležérní vlny, zatočte prameny, připevněte je, a pak foukejte studenějším vzduchem.

Šampon pro objem, Abundant Volume, Alterna, 389 Kč

Sprej pro foukání vlasů, Blow Out Spray, label.m, 350 Kč

Prestyling krém, Balmain Hair Couture, prodává parfumerie Douglas, 660 Kč

Proč je potřeba použít nejrůznější produkty?

Víte, kdy pleť vypadá nejlépe? Když ji pravidelně čistíte, hydratujete a před aplikací make-upu dáte podkladový krém. Stejné je to i s přípravou na fénování. Jinak jsou vlasy suché (nebo příliš mastné), krepaté, postrádají lesk nebo objem.

Trik s bavlněným tričkem

Vysoušení mokrých vlasů ručníkem je často velkou chybou, protože je zbytečně elektrizuje. Vyřaďte bavlněné tričko, s jehož pomocí vodu z mokrých vlasů opatrně vymačkáte.

Výběr fénu

Čím větší výkon, tím rychleji vlasy uschnou. Vyberte si takový, ze kterého vás nebude bolet ruka, a který svou práci udělá maximálně do 15 minut. Až půjdete příště do kadeřnictví, můžete si tam nejrůznější fény vyzkoušet a pochopit, se kterým se vám nejlépe pracuje.

Fén, Rowenta CV9520, 2799 Kč

Profesionální fén, BaByliss 6000E, 3490 Kč

 

Nejjednodušší podzimní make-up

Make-up trendy nové sezóny

Mánie obličejových masek

anit@fashionbook.cz