Home / Life & style  / INFERNO PARTY aneb tam nesmíte chybět

INFERNO PARTY aneb tam nesmíte chybět

Fresh hudba, zajímaví lidé, skvělá zábava, inspirativní outfity!

  • Dneškem začíná šest dní INFERNA! Představujeme to nejzajímavější z hudebního programu, aneb proč vás FAMUFEST nenechá spát?

Letošní ročník FAMUFESTU, který si jako své téma zvolil INFERNO, nabídne kromě filmů také nabitý hudební program. 28 interpretů z Čech, Polska, USA i Japonska, hudba od elektroniky přes kytary a hip-hop až k všemožným experimentům. Šest dní, pět večerů, pět skvělých hudebních zážitků. První z nich už dnes v Lucerně.

Tady je náš výběr z programu:

1/ Smack b2b Opak Dissu

Klub FAMU – Closing Night

Chodba na prvním patře školní budovy možná není místo, kde byste čekali premiéru společného setu dvou nejžhavějších hip-hopových projektů na české scéně. Ale je to tak! K Opak Dissu se svým soundem from da vesnica se probíjejí rapovým světem na stagi se k nim připojí Smack, největší osobnost českého grimu. Spadne FAMU?

2/ We will fail [pl]

Klub FAMU – Closing Night

Něco pro milovníky experimentálního techna, IDM a noisu. Hudební producentka a vizuální umělkyně z Varšavy Aleksandra Grünholz alias We will fail tvoří pulzující skladby. V Praze se představí podruhé v rámci své krátké tour na podporu hypnotizující temnoty.

3/ Robert Piernikowski [pl], 1988 [pl]

Hybernská 4 – FAMU + UK Night

Na polské hip-hopové scéně bychom hledali jen těžko autentičtější uskupení než duo Syny. Robert Piernikowski a 1988 se rozhodli jít načas vlastními cestami a své sólové projekty oba představí na FAMUFESTu. Zatímco Robert neopouští svou říznou flow a drze prohlašuje No Fun, od producenta 1988 čekejte exkurzi do hlubokých basů a downtempových beatů.

4/ Diamond Terrifier [us]

Hybernská 4 – Proxies Night

Saxofonista, skladatel a vizuální umělec Sam Hillmer vzešel z bohatého newyorského experimentálního podhoubí. V domácí noise-jazzové kapele objel svět a nyní se se svým saxofonem v obklopení pedálů vrací pod sólovým projektem Diamond Terrifier.

5/ Niechęć [pl]

Hybernská 4 – Full Moon Night

Niechęć doslova uhranuli letošní Colours of Ostrava a teď se avantgardní polský jazzový kvintet zastaví poprvé v Praze. Hypnotické groovy střídají extatické hlukové pasáže, atmosféra psychedelického dýchánku se kloubí s idylicky klidnými momenty. Jen neochota zařadit se do konvenčních škatulek přetrvává. Možný vrchol festivalu, pozor na to.

TIP na závěr: Prohlédněte si kompletní program na www.famufest.cz.

Prozradíme, že v něm najdete třeba i Please the Trees nebo Cold Cold Nights.

Vstupenky na FAMUFEST můžete koupit ještě dnes na GoOut.cz

 

david.cajcik@seznam.cz