Home / Life & style  / Kam si zajít spravit chuť 17. listopadu

Kam si zajít spravit chuť 17. listopadu

Až si zítra připomeneme, že svoboda není samozřejmostí a poděkujeme těm, kteří se o ní před 28 lety zasloužili, budeme to chtít všechno probrat.

  • Zítra, 17. listopadu se potkáme na Korzo Národní, abychom vzdali díky, že můžeme. Svobodně volit, scházet se a diskutovat.
  • Z politiky i korzování jednomu vyhládne, kde se nejlépe najíte?

Až si zítra připomeneme, že svoboda není samozřejmostí a poděkujeme těm, kteří se o ní před 28 lety zasloužili, budeme to chtít všechno probrat.

 

Kultura

„Již 4. ročník Korza – oslavy výročí svobody, během které se konají koncerty, divadla či exhibice. Na chvíli se zastavte a zamyslete se, jak dnes vypadá váš každodenní život. Studujete, pracujete tam, kde jste vždy chtěli, nebo sami podnikáte? Cestujete do zahraničí? Píšete, hrajete v kapele, chodíte do skautu nebo do kostela? A mohli byste tohle všechno i před osmadvaceti lety? Svoboda není samozřejmost a neměli bychom si to přestat připomínat. Proto ji letos už počtvrté na Národní třídě oslavme a poděkujme za ni. Velkou pouliční oslavou bude vzdán hold všem, kteří se před 27 lety zasloužili o naši svobodu, i těm, kteří s ní dnes umí zodpovědně naložit. Korzo Národní pořádá studentský spolek Díky, že můžem. Na hudebním programu spolupracují organizátoři akci s klubem Rock Café.“

13:00: Obývák Václava Havla

V rámci oslav 28. výročí sametové revoluce bude pro návštěvníky otevřen Obývák Václava Havla – prostor k setkání, posezení, veřejnému čtení, zakoupení knih, zanechání vlastních vzkazů a dalšímu programu. Pozvání letos přijali: Tomáš Sedláček, Jan Sokol, Martin C. Putna, Robert Čásenský, Monika MacDonagh-Pajerová a další.

Koncerty od 12 hodin v Rock Café

Kam pak na jídlo a pití?

Lokál: kam jinam, než do typické české hospody, která připomíná ještě předrevoluční časy. Naštěstí máme svobodu a tohle je milé retro.

Jídelna Havelská Koruna: poctivé a lahodné české hotovky, pivo, ale také spousta turistů. Věříme, že bude otevřeno, a že tu najdete místo.

Kantýna: dejte si tu pivo a bramborák, v ulici Politických vězňů, v těsném sousedství s Ústředním výborem Komunistické strany, co může už být větší paradox.

klara.hrabetova@yahoo.com