Home / Life & style  / 5 TOP modelkovských Instagramů… v ne-modelkovském duchu

5 TOP modelkovských Instagramů… v ne-modelkovském duchu

Jestli nečekáte Bella-Hadid-Insta-Style, budete z našich tipů nadšení.

  • Nečekejte „Bella Hadid Insta Style“.
  • A nic proti Belle, jen abyste pak nebyli z našich tipů zklamaní.

Nechceme znít jako otravné zahořklé osoby kritizující instagramové profily pojaté jako portfolio, což je úplně v pořádku a přirozené u druhu sociální sítě, pro níž jsou krásné fotografie a líbivý lifestyle alfou a omegou. A že mnohé modelky mezi profi fashion fotky přidávají momentky z diorovských a chanelovských eventů? Proč by ne, je to jejich běžná realita, svět, v němž se na denní bázi pohybují, a my tu nejsme od toho, abychom ho z naší malé české kotlinky hodnotili či kritizovali.

Ale chtě nechtě, podobné složení fotek nás neinspiruje, nedokážeme z nich načerpat kreativní a pozitivní energii. A opravdu věříme, že Instagram tu není jen od toho, aby vyvolával otravnou FOMO a pocit, že náš život je totálně nezáživný a snídaně nefotogenické.

Když si dá člověk záležet na výběru a bude sledovat ty „správné“ profily, tak ze svého feedu skutečně načerpá chuť tvořit, cestovat, zajít na insta-friendly kávu… a, přiznáváme, někdy také potřebu investovat do nového saka. (Pozn. red.: Pokud máte v plánu před Vánoci najet na úsporný režim, co se obohacování vlastního šatníku týká, doporučujeme vynechat odstavec o Aymeline Valade. Rozhodnete-li se ignorovat naši radu, nastává čtení na vlastní nebezpečí a za následný úbytek peněz na vašem účtu nepřebíráme sebemenší zodpovědnost. Konec hlášení.)

 

@larryhofmann

Z jejího křehce oduševnělého půvabu se až tají dech. Profil Larissy Hofmann ale není jen o fotografiích, na nichž by pózovala ona sama. Je také o umění, které ji buď inspiruje, nebo které ona sama vytváří. Larissina díla, ať už jde o fotky či malby, zobrazují ženskost v té nejúžasnější formě – duchaplně a velmi něžně erotickou, sofistikovaně svůdnou a nikdy ne vulgární. Na jejím profilu najdete zkrátka krásno. <3

P.S.: I její Insta Stories jsou v podobném duchu a určitě stojí za sledování.

A post shared by Larissa Hofmann (@larryhofmann) on

@zimzimzimmer

Alana Zimmer, další slečna, jejíž přirozené kouzlo působí skoro jako z jiného světa. Na fotkách ze soukromého života je snad vždy bez make-upu a perfektně ovládá kombinování oversized kabátů a boyfriend džínů. Z fashion weeků odbíhá na přednášky na NYU, kde studuje psychologii, a aktivně se věnuje charitativním projektů a sociálně problematickým otázkám. Její dva mini psi jsou tak divní, až jsou roztomilí, a vy se prostě nedokážete nerozplývat. S přítelem (také vysoký, také pohledný a ano, přesně jak se domníváte podle tvaru lícních kostí, také model) tvoří pár, který obdivujete a který vás neirituje a to dokonce ani single jedince…

(Přísaháme, prověřeno za vás. A nelhali bychom, protože moc dobře známe nutkání mrštit o zeď tou zlověstnou elektronickou krabičkou evidentně napěchovanou pouze samými happy zamilovanými lidmi. Jen na novou zlověstnou krabičku není dostatek úspor, a tak k sebeuspokojivému mrštění povětšinou nedochází…)

https://www.instagram.com/p/BLgO4SFhehF/

 

@aymelinevalade

Aymeline Valade je oddaná milovnice kalhotových kostýmů, které umí nosit se záviděníhodnou elegancí a svůdností. Takže pokud hledáte módní inspiraci a milujete pánský styl oblékání nepostrádající ženskost, koukněte na její profil. (Už přemýšlíte, kde seženete nové tuxedo? My vás varovali, viz. odstavec č. 3.) I Aymeline má umělecké cítění a na jejím profilu naleznete kreativní směs fotek z kampaní, inspirativní osobní styl, to vše proloženo posty s výtvarným uměním.

O svůj přístupu k oblékání se podělila například v rozhovoru pro Atelier Doré.

https://www.instagram.com/p/BUrgv_4F4Dc/

 

@fingermonkey

Camille Rowe, Francouzka žijící v LA, vás bude bavit, protože se nebere vážně, a navzdory tomu, že se na hrozivě vysokánských podpatcích prochází po mole mezi andílky Victoria‘s Secret, její profil typicky andílkovsky vůbec nepůsobí. Camille má smysl pro humor a ojedinělé osobní kouzlo. Její příspěvky i Insta Stories jsou často „syrové“ a nevyumělkované a díky tomu, v záplavě instagramového perfekcionismu, osvěžující.

View this post on Instagram

Who wore it best? 🐒 💁 🍌

A post shared by Camille Rowe -Bel (@fingermonkey) on

 

@barborah_

A nyní také někdo z českých luhů a hájů. Barbora Hankeová spolupracuje s mnoha talentovanými fotografy a tvůrci, mimo jiné s naší oblíbenou @winwinlove_eu. Nedávno se také stala tváří výjimečného, snového a přitom realistického editorialu značky @lnkrules (za fotoaparátem stála naše další oblíbenkyně, fotografka @janovajohana, jejíž práci jsme vám představili v tomto článku). Bára se věnuje také herectví a mohli jste ji vidět například v povedené upoutávce kina Světozor.

Její přirozená krása připomíná takové to duhově svěží ráno po dešti, kdy vše jiskří a září (při psaní právě posloucháme Peaceful Piano playlist na Spotify a ten evidentně  probírá naši poetickou část mozku z útlumu). Ale nejen díky Bářině půvabu budete mít nefalšovanou radost z každé nové fotky, která se ve vašem feedu objeví. Celkový styl jejího profilu je estetický, ale ne příliš vyumělkovaný, uvěřitelný a životný – fotky z cest a z kaváren se střídají s příspěvky ze zajímavých kampaní se skvělými českými značkami… A co více si na Instagramu přát, ne?

Tím uzavíráme naši modelkovskou-insta-top-five. Koho byste přidali vy? Kdo vás baví a inspiruje? Potřebujeme podněty k dalšímu seznamu…

kkuldova@gmail.com