Home / Life & style  / Art & Books  / Kniha pro tuhle zimu: Konec moře

Kniha pro tuhle zimu: Konec moře

To jediné, co jsem se v životě chtěla opravdu naučit, je milovat a umět to říct.

  • Zuzka Kučerová pravidelně přispívá na Fashionbook svými neotřelými postřehy o módě i všeho, co ji zaujme.
  • Právě vydává svou knihu Konec moře, kterou ilustrovala Lada Brůnová.
  • Požádali jsme Zuzku, aby svou knihu čtenářům Fashionbooku představila.

„To jediné, co jsem se v životě chtěla opravdu naučit, je milovat a umět to říct. A protože patřím mezi lidi, pro které je to od dětství velká výzva, musela jsem to říct knihou. Konec moře je vyznání. Blízkým i vzdáleným, mrtvým i živým. Děkuji, že jsem to mohla udělat právě takhle.

Blíží se konec roku. Máme za sebou první výtisk růžové knížky vonící českým papírem. Bylo to vloni na Vánoce, co jsem oslovila Ladu. Ladu Brůnovou, která všechno, co dělá, dělá správně, a ještě k tomu hezky kreslí. Poprosila jsem ji, aby nailustrovala tenhle nápad a společně jsme vymyslely, komu pošleme výtěžek z prodeje. Napadla nás Elpida o.p.s. a její projekt krizové linky seniorů 800 200 007. Osamělost je jedním z hlavních témat stáří. Znáte ten pocit, když potřebujete sdílet svoje pocity a ten druhý vám nezvedne telefon?

Výtěžek z prodeje jde tedy Elpidě. Už víte, proč Konec moře koupit. Měla bych teď vysvětlit, proč knihu taky číst. Čtěte ji, jestli pro vás Praha není jenom město, ale to nejlepší místo na světě. Čtěte ji, pokud máte rádi Žižkov. Pokud sršíte cynismem, pod kterým skrýváte citlivou dušičku (jako Kurt Cobain a tak). Pokud jste se narodili v ohnivém znamení (Berani, Lvi a Střelci). Pokud máte své anděly. Pokud jste zase šlápli do hovna. Pokud jste se rozhodli potkávat jen dobré lidi. Nebo si ji kupte jen tak. Co kdybych už žádnou knihu nikdy nenapsala?“

Knihu Konec moře najdete v papírnictví Papírna, v EMA espresso baru, v síti mamacoffee, na Výdejnách radosti ZOOT – Anděl (kino Cinestar), Hlavní nádraží, V Celnici, Dejvická, Budějovická, nebo online.

zuzka.kucerova@seznam.cz