Home / Life & style  / PĚT VĚCÍ, KTERÉ NESMÍTE ZMEŠKAT NA VÁNOČNÍM LEMARKETU

PĚT VĚCÍ, KTERÉ NESMÍTE ZMEŠKAT NA VÁNOČNÍM LEMARKETU

Nejkrásnější dárky seženete pod jednou střechou právě zde!

  • Letošní vánoční LEMARKET nese podtitul opravdové Vánoce. Návštěvníkům nabídne příležitost seznámit se s novými lokálními značkami a setkat se s jejich autory.
  • Od 8. do 10. prosince se v Galerii Mánes mezi pečlivě vybranými tvůrci představí projekty z oblastí móda, šperk, produktový design, ilustrace, produkty pro děti, jídlo či kosmetika.
  • Vstupné činí 70 Kč.

1.       100 prodejců na jednom místě

Na vánočním LEMARKETU se představí rekordní počet prodejců! Můžete zde potkat sympatické blogery Kitchen story a koupit si jejich novou kuchařku Manželé v kuchyni, objevit vyšívané ilustrace Ivany Kocmanové, které vznikají pod značkou BRO nebo se poradit s autorkami projektu Pokojovky. Vyberou vám květinu na míru, poradí s péčí nebo naswapují nové rostlinky. Originální parfumerie Parfumed Prague představí nové parfémované svíčky a Playbag nový batoh. A u papírnictví MEMO3 můžete pořídit zápisník a diář v jednom, který vám vydrží tři roky! Letos poprvé navíc připravují vybraní tvůrci pro vánoční LEMARKET limitované kolekce, které budou k dostání v místě akce a brzy i na novém e-shopu tohoto moderního tržiště.

2.       Hostina pro gurmány a jedlé dárky

Nejen pro příznivce gastronomie bude v Mánesu připravená hostina a ochutnávka produktů místních gurmet projektů. Návštěvníci se mohou těšit na Onesip Coffee nebo na masové výrobky a paštiky od Čongrády. Ambiente představí svou novinku – sofistikovanou kávu Sofee! Chybět nebude Donut shop, ochutnávka rostlinného Nemléka či sirupy Herbert. Není nad jedlý vánoční dárek!

3.       Návštěvou můžete pomoci potřebným

Prostřednictvím HoopyGo a akce #sdilenijeradost můžete na LEMARKETU darovat vánoční dárek dětem z  dětských domovů nebo seniorům. Stačí přinést knihu, hračku nebo jiný předmět, který už u vás doma nemá využití, koupit nový nebo napsat hezký dopis. Dárek předáte na sběrném stánku v Mánesu a odměnou vám bude sleva 200 Kč na zapůjčení auta od HoopyGo. Na LEMARKETU si také můžete koupit keramiku, textil nebo papírenský výrobek z chráněné dílny CHIC.KE.PA a podpořit ženy po mateřské dovolené a v předdůchodovém věku, které obtížně hledají práci. „Ve spodním patře Mánesu budeme mít navíc pět takzvaných dobrostánků organizací a projektů, které pomáhají dobré věci, a my jim věříme. Lidé zde najdou Metráž, Loono, Czechitas, Klokart či si budou moci koupit ponožky od babičky,“ doplňuje Elena Šulcová, zakladatelka LEMARKETU.

4.       Lemarket myslí i na děti

Pokud máte malé děti, nemusíte s nimi zůstávat doma. Na LEMARKETU  pro ně bude připravený dětský koutek anebo jim můžete koupit hračku od značek, které navazují na poctivou ruční českou výrobu a tradici hračkářství. Mezi takové patří například dřevěné hračky od Hugo chodí bos nebo Pampe – dlouhonohé látkové hračky, které jsou ručně šité.

5. Trochu kultury navrch

Těšit se můžete na hudební vystoupení zpěvačky Emmy Smetany nebo Itcho Pčelára s kapelou. Zahraje také DJ Pierre Urban a řada menších hudebních projektů. Novinkou bude vystoupení dětí z dětských domovů.


SOUTĚŽ!

Vyhrajte balíček snů! Stačí, když jako první na email info@fashionbook.cz pošlete správnou odpověď na otázku:

Kolikátý LEMARKET proběhne od 8. do 10. 12. v Mánesu?
a) 6.
b) 8.
c) 10.
Balíček obsahuje: vstup pro dvě osoby, zmrzlinu Angelato, kávu ve onesip coffee a hlavně úžasný prsten od šperkařky Nasstasie Aleinkavy z kolekce Scandinavian Forest.

 

Sama autorka ji popisuje jako „letní šimrání přichází s růžolící mlhou, která po kolena zahaluje to, co máme pod sebou, tajemství v trávě, plody lesa. První ranní zkoumání, první ranní slunce předvídá sladký den, mlha se mění v rosu a nezbyde z ní nic než pocit. Večery zas přícházejí déle, zato silněji, světlo se láme, spektrum ulehá do šedých odstínových končin, mlha znovu padá, pomalu u kotníků těžkne, halí a matní den. Dva niterné okamžiky, často si jich ani nevšimneš, ale jsou tu, dva body dávající mlhavý rámec horkým dním, pocítíš to hlavně s hlavou v trávě. Když hledáš sám sebe a své kořeny“.
Výherce budeme informovat emailem.

veroha@gmail.com