Home / Life & style  / Fashion  / Oblečte se jako: Winona Ryder v 90.letech

Oblečte se jako: Winona Ryder v 90.letech

Šílíte po mom jeans s vysokým pasem, botech s podešví -„traktor" nebo šatech, co připomínají kombiné?

  • Pánské obleky, mokasíny, skládaná sukně, ale i křivák, bomber a hlavně krátké mikádo.
  • WINONA FOREVER, říkají současné módní trendy. Stejně jako tehdy tetování jejího milého Johnny Deppa.

Za to, že svět zná Winonu Ryder, může poděkovat režiséru Timu Burtonovi. To on ji obsadil v roce 1988 do filmu Beetlejuice. Od té doby se kocháme jejím talentem, roztomilostí i módními volbami.

Na svém kontě má několik nominací na Oscara, Zlaté glóby i pozornost bulvárních fotografů ve chvíli, kdy se potýkala s kleptomanií.

Její styl absolutně ztělesňoval 90. léta, která teď znovu tak rádi nosíme. Zajímavostí je, že tehdy se celebrity na červený koberec oblékaly samy, mít vlastního stylistu nebylo moc běžné. Ve srovnání s dnešní dokonalostí působili slavní svěžejším, inspirativnějším dojmem.

Winona ráda míchala vzhled hodné holčičky, co si půjčila sako z máminy skříně, s šatníkem utahané grungové fanynky. Byla schopná si obléct bomber i vintage kožich, ke kterému si vzala lakované lodičky. Právě ona je vzorem pro momentální módní zázrak jménem Vetements.

Šílíte po mom jeans s vysokým pasem, botech s podešví- „traktor“ nebo šatech, co připomínají kombiné? Za svou oblíbenost vděčí tyhle kousky také Winoně. Jestli ale od ní něco stojí za to okoukat, pak je to přirozenost, s jakou k módě přistupovala. Nikdy nevypadala, že se snaží příliš a v každém outfitu zůstávala sama sebou, nikoliv ramínkem na šaty.

 

Inspirace

Body, Zoot, 429 Kč

Sako, Monki, 40 Euro

Šaty, Zoot, 799 Kč

Džíny, Mango, 899 Kč

jitka.cechova@seznam.cz