Home / Life & style  / Fashion  / Kate a Meghan: Královské pseudoikony

Kate a Meghan: Královské pseudoikony

Kate a Meghan jsou hezké holky, jen se oblékají

  • Vše, co si na sebe vévodkyně z Cambridge vezme, je okamžitě vyprodané. Přesto ale styl Kate Middleton a Meghan Markle není dechberoucí.
  • Škoda, že se tak v Čechách neoblékají úřednice.

Jsou mladé, krásné a díky sňatku urozené. Ačkoliv většina oblečení, co si vezmou na sebe, se pak stane okamžitým bestsellerem, po kterým se na regálech obchodů jen zapráší, postrádají autentický styl. Slavná spisovatelka Margaret Atwood, autorka momentálně jedné z nejoblíbenějších knih Příběh služebnice, prohlásila, že Kate Middleton jí svými módními volbami neuchvacuje. „Kam se hrabe na Dianu,“ byl podtext toho, co chtěla během své přednášky v londýnském Victoria and Albert Muzeu před dvěma lety, říct.

I přesto, že Kate Middleton, a nyní i její budoucí švagrová Meghan Markle, inspirují tisíce žen po celém světě, na záda jim stále dýchá „přízrak Diana“. Princezna z Walesu totiž byla všechno, jenom ne nudná, což bohužel distingovaná Kate někdy je. Vypadá tak, jak by se měla oblékat třeba česká první dáma nebo vysoce postavená manažerka. Meghan Markley v roztrhaných džínech a bílé košili, outfitu, ve kterém se poprvé ukázala oficiálně s princem Harrym, zase působí příjemně, uvolněně, ale tuctově.

Diana ve své době spolupracovala se zástupkyní šéfredaktorky britského Vogue, Annou Harvey. Ta ji pomohla vybudovat styl, který je aktuální a inspirující i po 20 letech. Díky Anně Dianu líčili a česali ti nejuznávanější odborníci, návrháři ji zase dokázali přesvědčit, aby kývla i na odvážnější volbu. Pro Dianu samotnou byla móda únik od všeho, co ji na královském životě vadilo.

Také nad garderóbou Kate Middleton pracoval velmi zkušený tým. Zahrnul do šatníku vévodkyně z Cambridge i odkazy na Dianin styl, ale Kate narozdíl od své tchýně nenosí moc designérské kousky a oblečení si vybírá spíš z high street značek. Možná i proto na internetu najdete 25 miliónů dotazů, které zní: „How to dress like Kate?“.

Dokonce existují takzvané RepliKates“, tedy osoby, co chtějí kopírovat britskou šlechtičnu se vším všudy. Image makerům tato sázka na skromnost, protenstantské hodnoty a domnělá obyčejnost, skvěle vyšla.

S Meghan Markle je to ještě trochu jiný příběh: je totiž herečka, Instagramová celebrita (ačkoliv účet musela zavřít) a nyní i bude i členka nejsledovanější královské rodiny na světě. O módní ikoně ale v jejím případě nemůže být ani řeč. Kombo nepadnoucího bílého kabátu a sandálů (v listopadu), které si vzala na oficiální oznámení zasnoubení, je toho důkazem.

Fashion byznys ale můj názor nesdílí, protože Meghan už stihla udělat nejen capsule kolekci pro kanadskou značku Reitmans, ale hlavně onen bílý kabát od newyorské značky Line The Label, byl vyprodaný několik desítek minut poté, co Meghan a Harry oznámili, že budou mít svatbu.

Nyní nezbývá než čekat na námluvy návrháře, který má ušít pro příští královskou nevěstu svatební šaty. Hovoří se o francouzském (!) návrháři Roulandu Mouretovi, Erdemovi, který žije v Londýně, ale zároveň je Kanaďan či Američanovi Oscaru de la Rentovi. Už teď ale můžeme s rukou na srdci odpřísáhnout, že šaty Meghan se budou srovnávat s Dianou i Kate.

Ačkoliv je sňatek s rozvedenou, o tři roky starší herečkou s afro-americkými kořeny revoluční, myslíme si, že v otázce svatební módy bude Buckinghamský palác stále trvat na tradiční bílé a spoustě krajky.

 

anit@fashionbook.cz