Home / Life & style  / Fashion  / Jako Gossip Girl: Instagramový účet, co odhaluje módní kopírky

Jako Gossip Girl: Instagramový účet, co odhaluje módní kopírky

Jedno je jisté: skandály a přečiny, ať už jste jakkoliv slavní či mocní, se v éře sociálních sítí, nedají zamést pod koberec.

  • Diet Prada upozorňuje nejen na designéry či značky, co kradou nápady jiným, ale i na jiné nespravedlivosti v módním průmyslu.

Jako Robin Hood ve fashion bublině působí účet, který se s tím nepáře. Upřímnost a schopnost poukazovat na kauzy, které k pozlátku glamour příliš nehodí, vynesla Diet Pradě i followerku Naomi Campbell, která je propagovala ve své Insta story.

Diet Prada nás baví také proto, že komunikuje drsným, ale vtipným hlasem. Způsobem, jakým i Fashionbook rád komentuje dění na české módní scéně. Znamená to ale, že se dostanete do nelibosti těch, kterým se vaše přímost nehodí do krámu, i jiných, co chtějí mít o fashion zákulisí nějaké iluze.

Co si rozhodně nebrat na fashion week

Kdo účet spravuje, je tajemstvím. V tomhle ohledu připomíná seriál Gossip Girl, s tím rozdílem, že tahle módní super drbna tvrdí, že anonymitou si nechce krýt záda, ani působit zajímavě. V rozhovoru na Men Repeller ale nedokázali vyargumentovat, proč tolik dbají na to, aby zůstali v utajení. Ať už se jedná o jednoho člověka, nebo víc lidí, evidentně je to insider. Šušká se o Suzy Menkes nebo Timu Blanksovi.

Také v Čechách vznikl podobný účet už před několika lety na Facebooku pod jménem Ke Win, kde srovnával shodné kolekce tuzemských a zahraničních návrhářů. Nyní už je bohužel deaktivován.

Možná byste čekali, že se Diet Prada bude věnovat také problematice řetězců s rychlou módou, jejichž úspěch na kopírování návrhářů stojí. Na účtu o nich ale není zmínka proto, že tohle opisování už nikoho nepřekvapí.

Ať už stojí za Diet Pradou kdokoliv, slibuje, že ve svých postřezích přitvrdí a jeho hlas už nikdo neumlčí. Jedno je jisté: skandály a přečiny, ať už jste jakkoliv slavní či mocní, se v éře sociálních sítí, nedají zamést pod koberec.

 

Prague Fashion Week: den 2.

anit@fashionbook.cz