Home / Life & style  / Fashion  / Minimalismus a tenisky ke všemu. Jak módu ovlivnila Phoebe Philo, co končí u Celine

Minimalismus a tenisky ke všemu. Jak módu ovlivnila Phoebe Philo, co končí u Celine

Jistým způsobem je Philo ztělesněním moderního feminismu. Jako pracující matka odmítá navrhovat modely, co sexualizují ženské tělo.

  • Za posledních deset let to byla právě tato Britka, pracující pro francouzský módní dům, která proměnila styl dámské módy.
  • O jejím odchodu z Celine se šeptalo měsíce, nyní se domněnky potvrdily.
  • Spekuluje se, že nahradí Christophra Baileyho u Burberry.

Navrhovala kabelky, po kterých toužily všechny IT girls. Nosit věci od Celine znamená vědět co je cool, být chic a umět si ze sebe udělat legraci. Kombinovat architektonické tvary kabelek s minimalistickým oblečením a botami, co bychom dřív považovali za ošklivé. Díky Phoebe Philo jsou IN a prahneme po nich.

1. Birkenstocky

Byla to ona, kdo nás donutil nosit ty ohyzdné sandále Birkenstock- zdravotnické pantofle, co nosila moje šprťácká spolužačka z gymplu jako přezuvky. Kdyby mi někdo v 17 letech řekl, že o deset let později budou z Martininých vysmívaných „bačkor“ sandále, které potřebuje mít každá módemanka, nikdy bych tomu nevěřila.

2. Vlasy zastrčené v roláku

Pamatujete si na tenhle trend, co vypadá doteď dobře, i když je to dva roky staré záležitost? Opět ho zavedla Phoebe Philo.

3. Kalhoty, větší saka a košile

Uniforma, kterou můžete nosit snad na každou myslitelnou příležitost. Ačkoliv oblečení od Celine je drahé (kalhoty se pohybují okolo 25 tisíci korun), velmi rychle je kopírované značkami jako je COS, ale i H&M, Zara a dalšími.

Céline

Cos

4. Pracující matka

Philo navrhuje oblečení, co může nosit kdokoliv, ale hlavně přijde vhod ženě, co od rána do večera běhá. Mezi prací a domovem, tak jako ona sama. Návrhářka tvrdí, že rodina je pro ní na první místě a u Celine se snažili v tomto ohledu jí vyjít vstříc. Jako matka tří dětí tak vytvářela tu nejlepší uniformu pro závod o work-life balance.

5. Móda, kterou chtějí ženy nosit

Jistým způsobem je Philo ztělesněním moderního feminismu. Jako pracující matka odmítá navrhovat modely, co sexualizují ženské tělo. Její tvorba je pro ženy, kterým se její věci líbí a chtějí je nosit. Je jim jedno, zda jejich výběr někdo jiný ocení, oblékají se totiž pro sebe.

 

Úklid podle KonMari: začátek k životu podle svých představ

anit@fashionbook.cz