Home / Life & style  / Art & Books  / Pohádky, co by měly číst všechny děti: Goodnight Stories For Rebel Girls

Pohádky, co by měly číst všechny děti: Goodnight Stories For Rebel Girls

V knihovně by ji měla mít každá. Skvělá inspirace, nádherné ilustrace

  • Kniha pro děti obsahuje sto příběhů na dobrou noc, které pojednávají o vyjímečných ženách.
  • Doprovází je ilustrace od 60 umělkyň z celého světa.

Serena Williams, Joan Jett, královna Alžběta I. i Hillary Clinton. Ty všechny a řada dalších patří k osobnostem, co výrazně ovlivnily naše dějiny napříč stoletími. Všechny musely prokázat velkou dávku odvahy a vytrvalosti, aby si své sny mohly splnit.Příběhy jsou koncipovány jako pohádky, takže se budou líbit především dětem. Pro ty starší to může být také trénink v angličtině, mladším můžete zkusit překládat, protože kniha zatím nebyla přeložena do češtiny.

Projekt, který má za cíl nabourávat genderové stereotypy, byl podpořen na crowfundigové platformě Kickstarter. Cílem autorek Eleny Favilli a Francescy Cavallo bylo vybrat 40 tisíc dolarů, aby mohly vytisknout prvních tisíc výtisků. Během pár hodin ale měly na účtu 624,90 tisíc dolarů. Takový úspěch malého vydavatelství pro děti Timbuktu Labs rozhodně nečekaly. Proto za peníze ze sbírky uspořádaly ve Rwandě workshop, který motivoval ženy podnikat a vést.

Hlavní motivací pro vydání knihy byla snaha autorek představit malým holčičkám inspirativní osobnosti, co by jim mohly posloužit jako vzor. Vadilo jim, že pohádky jsou plné bezmocných princezen, co jen čekají, až je někdo zachrání, kdežto příběhy skutečných žen mohou být stejně napínavé a dramatické jako bajky o Růženkách a Popelkách.

Knihu si za 745 Kč můžete objednat zde.

Žena jako největší módní trend

 

anit@fashionbook.cz