Home / Life & style  / Proč musíte znát podnikavou dívku Cardi B?

Proč musíte znát podnikavou dívku Cardi B?

Vy ještě nesledujete tuhle influencerku? Proč potřebujete znát Cardi B.

  • Rok 2017 kromě mnoha jiného přinesl světu novou globální celebritu – Cardi B.
  • A můžeme se jen radovat. Dám vám pár důvodů, proč je Cardi B holka, kterou stojí za to sledovat.
  • A proč je bezva, že právě ona je novým prototypem Pretty woman 2.0. i bez Richarda Gerea (ale paruky, stejně jako Vivien nosí).

Dívali jste se o Vánocích na Pretty Woman? Vsadím se, že jo. Pokud náhodou ne, už nemusíte. Stačí si najít na internetu Cardi B. Pětadvacelité rapperce z Bronxu se se svým singlem Bodak Yellow podařilo dosáhnout na první příčku amerického žebříčku Billboard Hot 100, což se naposledy podařilo Lauren Hill v roce 1998 (yep, tedy před 19 lety). Navíc se stala jedničkou jako první rapperka původem z Dominikánské republiky.

Pokud vás tahle písnička, inspirovaná trackem rappera Kodak Blacka náhodou minula, protože na vaší oblíbené zábavě furt dokola hrají jen Happy od Pharella, tu máte. Bodak Yellow se stala hymnou všech žen a dívek od těch, které se profilují intelektuálně, po holky „z hoodu“, jako je Cardi. Písnička je plná rappových klišé typu drahých aut, hoes a bling bling s tím rozdílem, že o nich vypráví a sní holka – příběh úspěchu, luxusního života, drahých bot vypráví ta, která v klasických rappových klišé je jen “křoví”.


Holka, která se kromě značkového oblečení a aut (mít Bentley a řidičák ne, je nová černá) pyšní tím, že se dokáže postarat o máminy účty a vydělat si na všechno, co si přeje. V době feministického obrození a vlády Donalda Trumpa je Cardi B zvláštním (ale logickým) paradoxem populární kultury: dívka, která přebírá veškeré modely rappové (šovinistické ) kultury a bez přemýšlení si je přivlastňuje je naprostým úkazem, kolik vlastně může mít feminismus podob. Na první pohled (estetika strip klubu) zapadá do logiky žen jako objektu, který tolik konvenuje právě trumpovské rétorice, jenže Cardi je ta, která je vždycky na koni. Muži (a jejich shmoney) jsou tu pro ní, ne naopak.

Cardi, vlastním jménem Belcalis Almanzar se narodila v Bronxu, její rodina je dominikánského a trinidaského původu a internet jí začal milovat (v Americe) už před pár lety, kdy začala točit zábavné Vine a Insta videa, která jí zajistila účinkování v populární reality show „Love and hip hop: New York“.

Už tam se Cardi ukázala, jako jedna z nejzábavnějších účinkujících, která si svojí spontánností, hláškami a zdravým přísunem dramatických situací, získala srdce publika. Během Love and hip hop také začala pracovat na svojí kariéře rapperky. Před rappováním a televizními shows si Cardi vydělávala jako striptérka, což se jí během dalších let neustále vracelo (a vrací) jako bumerang. Cardi B ovšem nemlží, naopak se ke striptýzovým klubům hrdě hlásí. V několika rozhovorech navíc osvětlila, že tahle práce jí dovolila se osamostatnit, a hlavně opustit nezdravý vztah, kde zažila násilí. Bez peněz, které si vydělala u tyče, by se nemohla (aspoň na chvíli) vrátit zpátky do školy, a hlavně hrdě odejít od kluka, který jí týral.

O úskalí práce v byznysu strip klubů toho ví docela dost, v loňském rozhovoru pro online platformu VladTV mimo jiné zmínila nezdravý tlak na fyzické proporce, které stiptérky musí mít. „Před tím, než jsem začala pracovat ve strip klubu, tak jsem se sebou byla docela spokojená, že mám docela hezkej obličej, hezký tělo, jenže pak jsem zjistila, že když nebudu mít dost velká prsa nebo zadek, tak si vydělám míň peněz“.

Netají se ani tím, že obě procedury podstoupila a také si nechala srovnat zuby, další z typických fyzických atributů, kvůli kterým se jí její sokyně posmívaly. Svlékání za peníze rozhodně jako cestu, jak ven ze svízelné situace nedoporučuje. Neříkala jsem, že je to novodobá Pretty Woman?

Pokud je to pořád málo, doporučuju si udělat hezký večer a projet videa na YouTube. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí. Kde najít dokonalýho kluka právě pro vás (nápověda – pro Cardi je to stip klub, jak to máte vy?), jak se oblíkat (boty a vlasy jsou nejdůležitejší, ostatní věci můžete pořídit za pár korun/dolarů), jak je důležitý chodit do školy (základy francoužštiny a ruštiny se Cardi v klubech rozhodně šikly). Zjistíte, jak nejefektivněji sokyni strhnout paruku nebo házet elegantně botou po někom, kdo vás neustále pomlouvá a dozvíte se o důležitosti dokonalé manikúry.

Hlavně ale možná naprosto propadnete kouzlu týhle hubatý holky, která je nejen dobrá rapperka, ale má smysl pro humor a slabost pro drahý botičky s červenou podrážkou.

Box:

  1. Cardi si začala říkat na základě toho, že  díky jménu její sestry Hennessy jí ostatní začali přezdívat Bacardi. Z čehož zkráceně vznikl nickname Cardi.
  2. V září 2017 se stala jedinou rapperkou, která měla v žebříčku Billboard Hot 100 v první desítce hned 3 singly – kromě zmíněného platinového Bodak Yellow ještě spolupráci  No limit (G-Easy) a MotorSport (Migos a Nicky Minaj).
  3. Je zasnoubená s Offsetem z Migos (snad to klapne).

jana.patockova@gmail.com