Home / Life & style  / Art & Books  / Jděte do kina na ODNIKUD

Jděte do kina na ODNIKUD

Příběh, ze kterého vás bude mrazit.

  • Zlatý Glóbus i cena z Cannes odměnila thriller o pomstě a spravedlnosti.
  • V hlavní roli exceluje Diane Kruger, režie se ujal Fatih Akin (Proti zdi, Goodbye Berlin).
  • Film byl inspirován skutečnou událostí, která se odehrála před šesti lety v Hamburku.

Katje skončí svět. V bombovém útoku přijde o manžela a syna. I když se jí snaží okolo podpořit, Katju zajímá jen jediné: dopadnout vrahy svých milovaných.

 

Se svým manželem Nurim se seznámila během studentských let, kdy si od něj koupila hašiš. Katjini rodiče byli proti svatbě, ale prosadila si svou, navíc po narození syna Rocca zanechal Nuri kriminální činnosti, začal ve vězení studovat a vypracoval se na účetního v Hamburku. Během výbuchu před jeho kanceláří zemřel on i malý syn. Policie Katje kvůli drogové minulosti manžela nevěří, ačkoliv hlavními podezřelými je dvojice neonacistů, soud dopadne úplně jinak a Katja musí vzít spavedlnost do svých rukou.

Je to nejlepší role Diane Kruger, jejíž bolest, zoufalství, ale také vztek a odhodlání budete cítit fyzicky. Je zajímavé ji vidět v roli, která postrádá hollywoodské pozlátko i glamour. Nejen díky příběhu a stylizaci postavy, ale také kvůli tomu, že v ní hovoří svou rodnou němčinou.

Odnikud je znepokojivým filmem také proto, o jak aktuální téma se jedná. „Zatím nejdelší potlesk ve Varech a nikdo ze sálu neodešel dříve než byly titulky u konce, všichni byli jako opaření. Diane Kruger přináší opravdu strhující výkon s neskutečnou emocionální hloubkou“, říká uživatel Hoyt na ČSFD, kde Odnikud nasbíralo úctyhodných 80%.

 

 

klara.hrabetova@yahoo.com