Home / Life & style  / Jak mít lepší život, i když prezidentské volby nedopadnou podle vašich představ

Jak mít lepší život, i když prezidentské volby nedopadnou podle vašich představ

I když vyhraje někdo, koho jsme si nevybrali, je na nás jak prožijeme každý den

  • I když zvítězí kandidát, kterého jsme si nevybrali, pořád tu bude každodennost, kterou si můžeme zařídit podle svých představ.
  • Navíc dávat si předsevzetí v polovině ledna je výhodnější než na konci prosince. 
  • Realisticky totiž můžeme odhadnout svoje síly.

Pomáhejme těm, kteří si sami pomoci nemohou. Vyberme si organizaci, které budeme posílat každý měsíc příspěvek podle našich možností. Navrhujeme třeba Zdravotního klauna, Člověka v tísni, Lékaře bez hranic, Elpidu, Greenpeace. V případě, že pro vás finanční dar není možný nebo vám taková forma pomoci připadá příliš odosobněná, můžete třeba jet vyvenčit opuštěné psy v útulku nebo si začít dopisovat s dítětem, které žije v dětském domově a zoufale mu chybí pocit, že se o něj někdo zajímá.

MAAPPI: Pomozte na svět módní značce, co má smysl

Místo emailů či vzkazů na messengeru napišme svým oblíbeným lidem pohled. Je velmi příjemné otevřít schránku a objevit tam v zápavě složenek, dopisů z banky a reklamních letáků něco, co je adresované přímo nám. Navíc ruční psaní na krásný pohled může být příjemná forma relaxace.

Pošlete Pohled‘ z prázdnin!

Objednejme se na celkovou prohlídku k lékaři. Pojišťovna hradí jednu komplexní prohlídku ročně, v rámci které se můžeme ubezpečit, že fyzická schránka funguje tak, jak má.

Stíhejme víc. Život usnadní obyčejný papír s tužkou, kam si sepíšeme všechno, co potřebujeme zařídit. Být organizovaný není nic složitého, chce si to jen pravidelně plánovat čas v měsíčních, týdenních i denních intervalech.

Nechme si doma jen to, co doopravdy chceme a potřebujeme. Čím méně věcí, které nemají svůj účel, a proto jsme je už dlouho nepoužili, tím lépe. Úklid platí nejen pro oblečení a doplňky, ale také se vztahuje na kosmetiku, nádobí, suvenýry.

Úklid podle KonMari: začátek k životu podle svých představ

Odkládejme mobil v dopravních prostředcích a večer na gauči. Najít si místo toho papírovou knihu, u které díky zaujetí zapomeneme na svět okolo, to je oč tu běží.

5 knih, co chceme dostat pod stromeček

Napišme si seznam cílů pro tenhle rok. Nejde o žádné velké plány, ale třeba to, že chcete chodit jednou týdně na jógu nebo konečně jet na víkendový výlet do českých luhů a hájů tam, kde jste ještě nebyli.

anit@fashionbook.cz