Home / Life & style  / Vypadáte podle toho, co jíte

Vypadáte podle toho, co jíte

Kruhy pod očima, otoky nebo příliš suchá pleť mohou být příčinou potravinových alergií.

  • I když nejsme příznivci žádné militantní diety, není na škodu vědět, jaký vliv mají potraviny nejen na naše zdraví, ale také i vzhled.
  • Pokud vás trápí kruhy pod očima, oteklý obličej nebo zarudlá pokožka, můžete se zamyslet, jestli není chyba na straně jídelníčku.

Mléko

Dospělí ho mají často strávit. Když jíme příliš mléka, jogurtu, tvarohu, smetany či sýrů, můžeme pak mít oteklá oční víčka a váčky pod očima. Pokud trpíte na tmavé kruhy, doporučujeme udělat si malý test a potraviny, které obsahují mléko, na dva týdny vynechat. V případě, že na něj ale nemáte alergii, nemá smysl ji z jídelníčku úplně vynechat. Dbejte ale na kvalitu mléčných výrobků a nedopřávejte si je v druhé polovině dne, kdy si s nimi zažívání poradí hůř než ráno.

Alkohol

Po pár deci vám mohou na obličeji vyskákat červené skvrny, zrudne také třeba nos a tváře, kůže bude suchá. Alkohol totiž dehydruje, proto je ideální ho zapíjet minerálkou. Abyste zjistili, jak dobře vaše tělo zvládlo třeba nápor  večírků, zkontrolujte jazyk. Pokud jsou na něm fialové skvrnky, játra bijí na poplach. Pravidelné popíjení snižuje pružnost kapilár, pokožka má sklony k zarudnutí, vrásky jsou viditelnější. Vybírejte si proto vína s nižším obsahem cukru.

Cukr

Pokud ho jíte moc, vypadáte strhaně. Na kůži se mohou objevit pupínky, co signalizují kvasinkový zánět, a právě těmto mikroorganismům dělá sladké moc dobře. Kdo by si také kdy pomyslel, že kvůli cukru nám může prořídnout obočí. Výkyvy v jeho příjmu totiž negativně ovlivňují nadlevinky, důsledkem je pak méně husté obočí. Čokoládu a jiné pochoutky proto nahraďte ovocem, ať už čerstvým, či sušeným. Nikdy si také po jídle hned neobjednávejte dezert, žaludek potřebuje prostor, aby ho mohl dobře strávit.

Lepek

Alergie na něj se projeví tak, že vám oteče obličej či víčka, objeví se pigmentace na spáncích a bradě. Zvyšte proto přísun vlákniny z ovoce a zeleniny a lepek na čas vysaďte.

Kavárny, které v Praze musíte navštívit

jitka.cechova@seznam.cz