Home / Life & style  / Valentýn pro náročné

Valentýn pro náročné

Zapomeňte na nudné růže a čokoládové bonboniéry, darujte zážitek.

  • Už vás nebaví tvrdit, že Valentýna neslavíte, protože „je to americký komerční svátek a lásku si mají lidé dokazovat každý den v roce”?
  • Chcete prostě a jednoduše potěšit svou drahou polovičku dárkem či povedeným rande (protože byste jinak dost možná měli tichou domácnost) a potřebujete trochu inspirace? 

 

KULTURA

Pokud jste si na podzim nestihli zarandit na Signal festivalu a chcete to napravit nebo byste si ho prostě jen rádi dopřáli víckrát do roka, teď máte příležitost! Od 16. do 18. února můžete zajít na Signal do Rudolfina (takže navíc nemusíte mrznout venku). Organizátoři festivalu se totiž rozhodli v projektu s názvem Sim/Nebula spojit videomapping s koncertem vážné hudby v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Pro milovníky současného umění je ideálním dárkem roční členství s názvem „Přítel” v Klubu přátel DOX – váš partner totiž na všechny výstavy bude moci zadarmo brát jednoho hosta, rozumějte vás.

No a pokud to vidíte optimisticky a na dlouho, tak rovnou kupte lístky na letní festival! Co takhle Colours v Ostravě, Grape v Piešťanech nebo Sziget v Budapešti?

GASTRO

Gastro zážitkem je bezpochyby návštěva letenského Bistro Milada. Na výběr je vždy ze tří různých předkrmů, hlavních jídel a dezertů. Dopředu však nevíte, co vám bude naservírováno. V menu jsou totiž uvedeny jen základní suroviny, ze kterých pokrm bude – například kreveta, křen, karotka nebo kachna, mango, koriandr, cibule.

Tři tajné pražské gastro tipy

Pokud jste se ještě nesvezli na vlně veganství či vegetariánství, jistě oceníte Večeři od kosti v Kantýně. Ta sestává z deseti chodů, které hostům prezentuje sám řezník. Stolovníci tak můžou ochutnat klasiky ze stálé nabídky Ambiente i speciality, které jsou servírovány pouze na degustaci.

A kdybyste snad měli pocit, že jít se jen najíst je nuda a nic originálního, můžete zkusit filmový brunch v kině Bio Oko. Ten se koná každou neděli a menu se mění každý týden – vždy v pátek ho však najdete na Facebooku.

 

WORKSHOP

Dává váš partner přednost osobnímu rozvoji před plným břichem? V tom případě by vás neměly minout kreativní workshopy, které pořádá magazín Soffa. Můžete vybírat například mezi kurzy Základů interiérového designu či Instagramu pro business.

Každou kreativní duši pak jistě potěší workshop Krasopísma od Pen Pals.

Kurz krasopísma Pen Pals

Zážitkem může být i kurz vaření. Je libo hot&spicy thai, burgery jako z Dishe nebo exotické vaření s Kamu? V laboratoriu můžete vybírat z velké nabídky. Jen pozor, aby si to váš partner špatně nevyložil!

 

VÝLET

Chcete si s partnerem odpočinout od každodenních starostí, užívat si nicnedělání, dobrého jídla a hvězdné oblohy nad hlavou při relaxování v severské vířivé kádi? Pak neváhejte a zarezervujte si pokoj na Zikmundově.

Nebo se snad chcete na pár dní společně úplně odstřihnout od civilizace? Potom zkuste Dobčické rybníčky – dřevěné chatičky na samotě a bez elektřiny jsou zárukou romantiky. Vybírat můžete z chatiček na vodní hladině i v korunách stromů, a to je přeci sen.

Pobyt na vodní hladině si však mohou užít i ti, kdo nemají chuť prchat před civilizací, ale chtějí si naopak zblízka vychutnat město a moderní technologie – to nabízí luxusní hausbot PORT X, momentálně zakotvený v pražských Holešovicích.

Další tipy na kouzelné sruby i luxusní wellness hotely naleznete tu.

 

WELLNESS

Pro milovníky pohybu je ideálním dárkem lekce partnerské jógy. Nejen, že se protáhnete, ale ještě spolu zažijete něco nového a možná neobvyklého.

A co takhle sauna v lůně přírody s výhledem do krajiny a osvěžení v potůčku? To zní docela romanticky, ne? A přesně to nabízí Nuuk. Navíc po saunování (a vlastně i před ním) můžete odpočívat s kávou či čajem v útulné maringotce s kamny, takže romantika na entou.

Chcete-li své drahé polovičce dopřát zasloužený odpočinek, ale sami wellnessu příliš neholdujete, s dárkovým poukazem na masáž, japonský či marocký tělový rituál v Atelieru d’Esthétique určitě nešlápnete vedle.

Místa v Praze, kam budete s nadšením chodit cvičit jógu

 

hatatitla@centrum.z