Home / Life & style  / Fashion  / Zimní olympiáda 2018 a móda

Zimní olympiáda 2018 a móda

Ale čepice „Raškovka" je super!

  • V jihokorejském Pchjongčchangu odstartovaly v pátek 23. zimní olympijské hry.
  • Kromě diplomatických nadějí, kdy se říká, že mají zmírnit korejskou krizi, nás ještě zajímají sportovní úbory jednotlivých národů.

Co naplat, je to nejen sportovní a politická událost, ale také módní. Na oblečení pro jednotlivé týmy se totiž často podílí ty nejvěhlasnější módní domy. Třeba Francouzům je navrhlo Lacoste, Američanům Ralph Lauren a České republice už po několikáté Alpine Pro.

Olympijská kolekce Rio 2016

Olympijská kolekce Soči 2014

V původní verzi článku jsem tu ze Soči považovala za aktuální a zaměnila ji s tou, která pod vedením odborníků jako je Kateřina Neumannová, vznikla letos. Ta vypadá mnohem líp než všechny předchozí výtvory. Už to není trapné a nevkusné, ale pořád ještě ne perfektní. Za nejslabší považuji trička a batohy.

 

 

 

 

Francie podle Lacoste

 

 

Rusko podle ZA Sport

Amerika podle Ralph Lauren

Abychom ale byli objektivní, čepice „Raškovka“ vypadá docela dobře a je to fajn nápad, navazující na úspěch československého sportovce, koupí navíc podpoříte potřebné.

Nemůžeme to příště zkusit třeba jako Němci? Ty oblékl adidas.

Mám takový návrh: nemohla by být příští designérka českého olympijského týmu návrhářka Hana Zárubová, podle jejíchž návrhů to Alpine Pro vyrobí?

Co hýbalo rokem 2017 v módě?

anit@fashionbook.cz