Home / Life & style  / Fashion  / we are ferdinand: České ponožky od podnikavého teenagera

we are ferdinand: České ponožky od podnikavého teenagera

V kampani můžete vidět spoustu známých jmen.

  • Osmnáctiletý student gymnázia Salvátor Soška si založil značku ponožek we are ferdinand.
  • Nosí je influenceři, navrhují je známí ilustrátoři a prezentují se na Designbloku.

Jestli teď sedíte doma a říkáte si, že jste měli svůj sen o podnikání dávno realizovat, třeba se tímhle příběhem inspirujete. Student školy Kostka ve Vsetíně prý od malička chtěl uspět. Prodával třeba květiny přes plot, v 15 letech se podle svých slov „začal rodičům míchat do byznysu“.

O rok později vznikla Salvátorova značka we are ferdinand, která staví na tom, že vyrábí ponožky v České republice a navrhují je lokální umělci. Jako třeba Tomski&Polanski,ImageryČerný85Martin T. Pecina a další.

Pro Salvátora je ale důležitý nejen design a lokální výroba, ale také prvotřídní materiál ponožek. „Nechci, aby byla hlavním kritériem cena, ale zpracování a kvalita,“ říká. Když si budete chtít we are ferdinand pořídit, vydejte se pro ně na SIGNATURE store & cafe v Praze, v brněnskémPlace store a nebo v Ty Identity v Ostravě. Připravte si 199 až 299 Kč, podobně stojí třeba jiné designové ponožky, jako třeba populární Happy Socks.

„Chci, aby firma rostla, představit se znovu na Designbloku, kde jsme se prezentovali jako první firma na ponožky a dál zlepšovat kvalitu materiálu. Ale neztěžuju si, we are ferdinand už nosí tisíce nohou v Čechách,“ uzavírá Salvátor.

Rozhovor s Alex Monhart, jejíž batohy do města nosí celý svět

anit@fashionbook.cz