Home / Life & style  / Fashion  / Módní múzy z Českého lva

Módní múzy z Českého lva

A kdo se nejvíc líbil vám?

  • Jubilejní 25. ročník filmových cen Český lev se opět odehrál v Rudolfinu.
  • Moderátorkou večera byla opět Adela Vinczeová.

Sledovala jsem gala večer z pohodlí své domácí pohovky, ale přišlo mi, že máme ke Slovákům blíž než dřív. Nejen proto, že hlavní hereckou cenu v ženské kategorii si odnesla Slovenka Zuzana Kronerová, stejné národnosti byla moderátorka Adela dříve Banášová, i režisérka nominovaného filmu Špína Tereza Nvotová. Možná máme podobné starosti, a i když bratia mají lepšího prezidenta, díky svému premiérovi se stejně jako my bojí o demokracii.

Je skvělé, že Slovenky zdobí červený koberec v Praze, protože to umí. „Baby z Blavy“ si na oblečení, make-upu a účesech dávají záležet víc než my, které radši než předvádění, chceme mít pohodu.

Módní policie z Českých lvů

Návštěvníci Českého lva připomínají svým oblečením často smuteční hosty. Řekla to i Františka z Blesku a já s ní souhlasím. Pořád si totiž myslíme, že když se máme někam slušně obléct, musíme být v černém. A to i včetně punčoch, což, prosím vás, není pravda.

Rok od roku se ale celebrity na předávání cen České filmové a televizní akademie připraví lépe. Půjčí si oblečení od lokálních návrhářů i věhlasných módních domů. Mají profesionální účes a make-up.

  • Aňa Geislerová vypadá, jako by si do Prahy odskočila z Hollywoodu. Ať ji máte rádi, nebo ne, prostě to tak je. Není nejkrásnější, ani nejmladší. Má jen obrovské charisma a cit pro módu.

  • Z hlubokých dekoltů jsem nervózní. Vyznívají často moc prvoplánově. Tereze Voříškové ale šaty ODIVI sedí a je fajn, že už poněkolikáté si na Českého lva vzala model od lokálního designéra.

  • Nejroztomilejší byla Božidara Turzonová, která měla geniální mladistvé lososově-stříbrné šaty, cool brýle a manikúru. Podobně nonšalantní byla téměř dvaadevadesátiletá Zdeňka Procházková, která od osudu dostala ten dárek, že stárne do opravdové krásy.

  • Pokud už si nemůžete pomoct a musíte vyrazit v černé, udělejte to jako Kateřina Winterová nebo Zuzana Stivínová. Obě vypadaly jako z jiného, stylovějšího kraje.

  • Kdybych se chtěla do někoho ten večer vtělit, byli by to buď Jan Cina a Petr Vančura nebo Líza Křenková. Mladí, krásní, nadějní.

  • Jana Plodková vypadala, že do Rudolfina přiletěla z pařížské haute couture přehlídky. Neměla na sobě ale Dior, nýbrž naší Zuzanu Kubíčkovou.

anit@fashionbook.cz