Home / Life & style  / Fashion  / Pražský fashion week: Co se nosilo?

Pražský fashion week: Co se nosilo?

Spousta inspirace, nebo taky ne?

  • Běžně v českých ulicích moc inspirativně oblečených lidí nepotkáte.
  • Na fashion weeku jich ale bylo tolik, že se rozdíl mezi Prahou a zahraničím stírá.
  • Kdo nás bavil nejvíc?

 

Není to o celebritách, prominentech a někdy ani o módních profesionálech, jež se mnohdy spíše snaží nenápadně ztratit v davu. Nejzajímavější směs outfitů, někdy k zasmání, jindy k podivu, či k inspiraci, společně vytvářejí právě módní fanoušci, influenceři nebo lidé, pro které je móda (a fakt, že je zachytí Adam Katz Sinding) životem.

Íránský street style: Konečně větší svoboda?

Ačkoli dříve byly na pražském fashion weeku k vidění okázalá loga luxusních světových značek nebo blogerky v levných kloboucích a s výrazně namalovanými rty, nyní se se můžeme kochat kousky lokálních návrhářů (kteří pochopili, že své produkty nejlépe zpropagují na reálných lidech), zkombinovanými třeba s oblečením z řetězců. Právě móda místních tvůrců je to, co logicky odlišuje street style fotky z Prahy od těch ostatních.

Snaha zaujmout se pak projevovala v kombinování neslučitelných vzorů i barev (přiznejme si, že i tentokrát z některých kreací čišela křeč) nebo naopak monochromatických outfitech, v bláznivých i slušivých vintage kouscích, v aktuálních trendech (kdo neměl transparentní doplněk, jako by nebyl, všudypřítomné péřovky však spíš přičítáme mrazivému počasí).

Od minulých ročníků se u nás, jako i všude jinde, na výslunní stále drží schopnost udělat si legraci ze sebe sama, nadsázka, módní hesla i originální detaily. Kromě toho, letos se snad ještě zvýšila konzumace cigaret.

Co jsme postrádali? Možná vás to překvapí, ale před Clam-Gallasovým palácem by podle nás neuškodilo víc oku lahodícího mainstreamu –  trendy oblečení, kterým by bylo možné se inspirovat pro běžné dny, nejen na módní svátek. Obáváme se totiž, že většina z těch, jejichž originální outfity nás uchvátily, by pro podobný styling mimo týden módy jen těžko hledala odvahu.

Street style ze Stockholm Fashion Week

sindlarova.lucie@gmail.com