Home / Life & style  / Fashion  / MBPFW: Co inspirovalo české návrháře?

MBPFW: Co inspirovalo české návrháře?

Letošní podzim si můžeme vybrat, zda se vydáme po cestě módní ironie, udržitelnosti nebo půjdeme po stopách melancholického retra. Vybrali jsme ty, co nás nejvíc oslovili. Jakub Polanka. Ať už na své modelky obleče cokoliv,

  • Letošní podzim si můžeme vybrat, zda se vydáme po cestě módní ironie, udržitelnosti nebo půjdeme po stopách melancholického retra.
  • Vybrali jsme ty, co nás nejvíc oslovili.

Jakub Polanka. Ať už na své modelky obleče cokoliv, vždy jim to sluší. A nejen jim, ale i normálním smrtelnicím. Jeho přehlídka je show, Polanka je lidský, srdečný, usměvavý a přístupný. Baví ho socialistické retro, jeho módní ikony jsou maminka nebo babička. Na studiích v Paříži přišel na to, že mu vlastně  inscenované pohádky z 80.let, kterými se proslavila hlavně brněnská televize, připadají cool. Narozdíl od Demny Gvasalii z Vetements (a Balenciagy) ale Jakub Polanka vždy dbá na to, abyste byli sexy. Sice po svém, uvolněně, bez křeče, ale jeho modely mají náboj.

 

Denisa Nová. Ještě před časem mi rozhovoru prozradila, že nechce být součástí žádného systému. Tedy ani toho, v rámci kterého se na fashion weeku prezentují kolekce. Od té doby (uplynulo jen pár měsíců) ale změnila názor. Její kolekce je inspirovaná šatníkem vlastní matky, která se na přehlídku přišla podívat, ale prý ji kolekce neoslovila. Když ale modelky pluly Clam-Gallasovým palácem, za oknem padaly vločky a zněly tklivé tóny kapely Portishead, připadal mi to jako jeden z nejkrásnějších momentů celé akce.

Jan Černý. Miláček české módní scény, který svou přehlídkou rovněž představil diplomovou práci na UTB Zlín, se nechal inspirovat nejen různorodostí Londýna, kde pobýval na stáži, ale také horory. Proto najdete v jeho kolekci tolik zelené barvy, protože odkazuje na zelené klíčovací pozadí, před kterým se natačí příběhy s nejrůznějšími monstry. Ti ale existují pouze v počítači a herci svůj strah předvádí právě před plátnem téhle barvy.

Pražský fashion week: Co se nosilo?

anit@fashionbook.cz