Home / Life & style  / Koho sleduje na Instagramu: Thea Kučerová

Koho sleduje na Instagramu: Thea Kučerová

Šéfredaktorka časopisu ZOOT a polovina slow lifestyle blogu Minty Finty plní svůj účet na Instagramu roztomilými pejsky, citáty, co nejsou trapné a fotkami z cest.

  • Je kreativní a usměvavá. Cílevědomá a schopná, ale zároveň otevřená a ochotná pomoci.
  • Šéfredaktorka časopisu ZOOT a polovina slow lifestyle blogu Minty Finty plní svůj účet na Instagramu roztomilými pejsky, citáty, co nejsou trapné a fotkami z cest.

Při setkání s ní si vždycky vzpomenu na Barcelonu, kde Thea chvíli žila. Pořád se totiž směje, čímž mi připomíná slunce, moře a fakt, že já i moje okolí se v katalánské metropoli mračíme o dost míň. Můžete se s ní poradit o tom, kam vyrazit pro opravdové ticho (cíl jejich cest často žádá úplné vypnutí se od shonu), co si přečíst, i jak rozdělat oheň v kamnech. S barevnou rtěnkou na rtech, pokud si to budete přát.

Koho sleduje na Instagramu: Zdenka Tomis

@blamethecat666

Ilustrátorka a tatérka Barbora Tögel svými vektorovými obrázky dokonale glosuje popkulturu. Ať už chcete mít na těle oblíbeného koně z Dostihů a sázek, kuřecí nugety, nebo Čerta a Káču. Kéž bych měla tolik důvtipu.

@pandorasykes

Kdybych nebyla líná a nesáhla vždycky po věrných džínách, určitě bych se od hlavy až k patě oblékala jako Pandora. Tahle holka navíc není jen stylová – s kámoškou Dolly (také novinářkou na volné noze) si založily The High Low podcast, který vystihuje přesně to, co mě baví – chytrý lifestyle. Od triviálního po politické, od guilty pleasures po závažné kulturní a společenské otázky. Čekejte břitký britský humor a nekorektní debaty.

 

@tomhaugomat

Nové zajímavé ilustrátory většinou hledám na @wrap_magazine, poslední půl rok mám ale slabost hlavně pro jednoho. Tom Haugomat vytváří akrylovými fixami barevné světy plné nostalgie, ve kterých by se vesele vyjímaly třeba postavy Wese Andersona. V miniaturních formátech (jako měřítko používá právě fixku) zobrazuje krajiny i lidi a já se k nim hrozně ráda vracím.

@allyrous a @katie_wells_

Kamarádi si ze mě dělají legraci, že jsem stará bába, mě ale strašně baví všemožné ruční práce od háčkování až po keramiku. Vrhla jsem se taky na tkaní a Allyson Rousseau a její geometrické obrazce mě fascinují. Pracuje s vlnou a vzory úplně jinak než ostatní (třeba hvězdná „tkadlena” Maryanne Moodie), drží se čistých linií a je nesmírně pečlivá. Moje výtvory jsou zatím spíš divočina, ale cokoli od Allyson bych si moc ráda pohladila. Podobně mě nadchla taky Katie Wells, která je super příkladem, jak mlže vypadat moderní výšivka.

@_foodstories_

Zbožňuju jídlo a dokážu o něm hodiny mluvit. A není jídla bez dezertu! Když mám volnou neděli, snažím se ji vždycky nějak osladit. Na Our Food Stories se sice většinou jen kochám do puntíku dotaženým stylingem, ale je to taky super místo pro inspiraci na nové kombinace chutí. Co třeba broskvová zmrzlina z kozího jogurtu s medem, koblížky s rebarborovou polevou, nebo fíkovo-mrkvový chlebíček?

@letstalkaboutmentalhealth a @yourewelcomeclub

Hledat na Instagramu autenticitu je asi trochu utopie, ale já jsem byla vždycky idealista. O některých věcech by se mělo mluvit i na té nejpovrchnější sociální sítí. Třeba o panických atakách, depresích, úzkostech a různých tvarech a barvách lidského těla.

@darling a @the_gentlewoman a @ohcomelymag

Knížek kupuju víc než sukní a místo suvenýrů si vozím indie magazíny. Tyhle tři jsou moje nejoblíbenější – dávají prostor ženám, které mají světu co sdělit, nejsou plné textu pro text a reklam, které se bijí s tématy. Neretušují a narušují status quo.

@herz.und.blut

Monstery, tmavé dřevo, vintage nábytek, hodně světla a eklektické interiéry. Vaše vysněné bydlení podle berlínské fotografky Jules Villbrandt.

@sjuloves

Barevná, nádherná, věčně se smějící. Jo, možná je to jen na Instagramu, ale tahle holka má styl a mělo by se o ní víc vědět. Mimo jiné také pravidelně dokumentuje street style na Prague fashion weeku.

Koho sleduje na Instagramu: Timy Crofony

anit@fashionbook.cz