Home / Life & style  / Beauty  / Všechno, co jste chtěli vědět o péči o pleť, ale styděli jste se zeptat

Všechno, co jste chtěli vědět o péči o pleť, ale styděli jste se zeptat

Je neodličování opravdu takový hřích?

  • Nikdo tyhle témata nechce otevírat, protože se to přece „samo sebou rozumí“.
  • Ale je doopravdy tak hrozné se neodličovat?

Musím si smývat z obličeje micelární vodu?

Ano, je to roztok, který odstraňuje nečistoty, nikoliv tonikum, které můžete nechat na pleti. Takže rozhodně použití micelární vody není posledním krokem odličování.

Sklidňující toniku, La-Roche Posay

Kdy mám začít používat přípravky proti stárnutí?

Za anti-agingový přípravek se dá v jistém smyslu považovat každý hydratační krém, protože suchá pokožka má sklony k předčasným vráskám, kdežto správně zvlhčená nikoliv. Nejefektivnější složkou v anti-agingových produktech je retinol a kyselina hyaluronová. Existuje názor, že čím dřív začnete používat přípravky s obsahem kolagenu, tím rychleji pokožka „zleniví“ a přestane je vyrábět sama. Prokázané to ale nijak není. Produkty pro zralejší pleť jsou ale hutnější než ty, co se hodí pro mladší ročníky. Je to kvůli tomu, že čím jsme starší, tím je svrchnější část pokožky tenčí. Pokud začnete s krémy proti stárnutí jako mladiství, ucpete si tak póry.

 

Intenzivní sérum, One Essential, Dior, 2550 Kč

 

Co to znamená „hypoalergenní kosmetika“?

Podle zákonů Evropské unie může přípravek mít označení jako hypoalergenní, pokud splní dvě podmínky. Jeho složení nesmí obsahovat 26 složek, které jsou podle evropské komise možnými alergeny (např. Benzyl Alcohol, Linalool, Geraniol, Isoeugenol). Většina z těchto složek jsou aromatizátory, takže hypoalergenní kosmetika často nemá žádnou parfemaci. Druhou podmínkou je testování na jedincích s citlivou pletí. Na základě toho pak komise rozhodne, jestli je produkt hypoalergenní, či nikoliv. Takže pokud máte sklony k citlivé kůži, hypoalergenní přípravky jsou pro vás fajn, ale to, že nebudete mít alergickou reakci, vám nikdo neslíbí.

Hypoalergenní krém, Nobilis Tilia, 179 Kč

Jednoduché rady pro krásnou pleť. Zn: Zvládne každý

Co se stane, pokud se nestihnu odlíčit?

Všimněte si, že většina celebrit tvrdí, že o sebe nijak zvlášť nepečuje, jen odmítají chodit do postele s make-upem. Ve skutečnosti se ale nic tak příšerného nestane, pokud náhodou usnete s líčením na tváři. Pleť bude dehydrovaná a udělají se vám možná pupínky, protože póry nemohou volně dýchat. Použijte ráno „poté „dvě masky: jednu čistící a druhou hydratační.


Obnovující maska, Face Energy Shot Mask Premium Black, OOZOO, prodává parfumerie Sephora, 240 Kč 

Čistící kolekce od Chanel: obsahuje čistící olej, olejové mléko, čistící mléko, čistící mléko, které se promění ve vodu a čistící krém, co se promění v pěnu

Potřebuju oční krém?

Existují názory, že kůže okolo očí není ničím odlišná od té na obličeji. Je pouze tenčí, ale to neznamená, že by potřebovala zvláštní péči. Druhé stanovisko zní, že právě proto, že je tenčí, tak může reagovat na látky, které obsahuje pleťový krém. Pokud trpíte na kruhy pod očima, máte vidět žilky a oči vám otékají, pořiďte si speciální přípravky. V opačném případě zkuste na oční okolí klidně krém, kterým si mažete tvář.

Krém na oční kontury, Eisenberg, prodává parfumerie Sephora, 2380 Kč

Jak se o sebe starat, když máte málo času?

 

llana@gmail.com