Home / Life & style  / Fashion  / Sako místo bundy

Sako místo bundy

I když počasí teď vypadá častěji na léto než jaro, mít něco přes sebe se vždycky hodí. Otázka, o kterou běží je, co by to mělo být. Nevím, jestli jste si všimli, ale už několikátý

  • I když počasí teď vypadá častěji na léto než jaro, mít něco přes sebe se vždycky hodí.
  • Otázka, o kterou běží je, co by to mělo být.

Nevím, jestli jste si všimli, ale už několikátý rok za sebou jsme přišli o jaro. Ze zimy skáčeme rovnou do kraťasů a letních šatů. Kromě všech ostatních dopadů, které to má, si moc neužiju svůj trenčkot a koženou bundu. Visí mi ve skříni jako takové ty základní kousky šatníku, jistoty, o kterých mluví každá příručka stylu. „Meze“ jsou ale ještě studené, takže se vyplatí mít na ráno a večer sako, které je variabilnější a skladnější oproti výše zmíněným svrchníkům.

Tohle oversized sako je sice z Monki, ale při troše štěstí ho seženete v jakékoliv sekáčové hrabárně. Koukejte se v pánském oddělení a vsadím se, že budete mít štěstí. Vypadá dobře, když se obleče k něčemu kontrastnímu, třeba šatům s tenkými ramínky.

Černobílá kostka z H&M, další univerzální model k džínům a tričku, můžete nosit od pondělí do pátku a protáhnout to na víkend.

 

Tvídové sako je totožný příklad jako to kostičkované. Vyžaduje jednoduchost a ležérnost, aby nepřidávalo roky.

Jestli vám sako připadá příliš rozměrné, přepásejte ho páskem.

Šátky nejsou pro babky!

jitka.cechova@seznam.cz