Home / Life & style  / Art & Books  / Kniha Terapie sdílením: #rozchodovevety

Kniha Terapie sdílením: #rozchodovevety

Neposlali jste jim taky svojí větu?

  • Návrhářka Josefína Bakošová a herečka a výtvarná umělkyně Ester Geislerová připravily  nejen trička se vztahovými větami, ale i knihu.
  • Pod názvem Terapie sdílením vychází u nakladatelství Listen za 349 Kč.

V knihkupectví Book Therapy pokřtili Terapii sdílením sourozenci autorek: Aňa GeislerováFelix Geisler a Henry Wielgus. Aňa je jednou z nejznámějších českých hereček, Henry zase oceňovaný designér, ale vztahové věty překročily  úzkou komunitu celebrit, umělců nebo pražských hipsterů. Na Facebookové stránky Ester&Josefína nebo Instagram posílá své mikro příběhy totiž kdokoliv. Třeba i vaše mladší sestra nebo veterinář.

 

MANIFESTO: Jaké to je mít vztah na triku?

Z účtů Ester&Josefíny na internetu se stal fenomén s velkou publicitou, autorky byly hosty v pořadu Jana Krause nebo třeba na Rádiu Wave. Během poměrně krátké doby sleduje Facebook a Instagram s rozchodovými větami dohromady přes 120 tisíc lidí.

„Kniha je věrným obrazem autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se dnes tak často odehrávají trpké konce vztahů. Sebrané věty opravdu fungují jako svébytná terapie; při četbě a úlevném smíchu si člověk rád připomene, že tak zle na tom přece jen ještě není,“ říkají Ester s Josefínou. Publikaci doprovází jejich texty, esej mediálního teoretika Tomáše Dvořáka, osobní fotky či vzkazy,

red head ester

 

anit@fashionbook.cz