Home / Life & style  / Fashion  / Jak to funguje v Cannes & nejkrásnější šaty

Jak to funguje v Cannes & nejkrásnější šaty

Bella Hadid v Cannes-to je taková americká Monika Marešová ve Varech.

  • Filmový festival patří mezi nejprestižnější na světě.
  • Kromě předvádění celebrit se tu také reálně pracuje: nakupují filmy do distribucí, sjednávají další spolupráce, představují nové projekty.
  • Vítěz festivalu si odnese Zlatou palmu.

Narozdíl od ostatních prestižních filmových přehlídek (Toronto, Sundance, Karlovy Vary) si tu nemůžete koupit lístek na projekci. Musíte na ní dostat pozvánku, takže proto se sem dostanou jenom filmoví profesionálové a jejich hosté.

Pro běžné smrtelníky existují projekce na pláži, denně od 9 večer a další akce, kam se můžete dostat, aniž byste byli profesionálové nebo celebrity.

Zajímavostí také je, že některé filmy jsou během projekce v Cannes vybučeny. Jako například Personal Shopper, Marie Antoinetta, Hanební parchanti i Pulp Fiction. Neznamená to samozřejmě, že by se jednalo o počiny tak špatné, že si zaslouží tohle zvukové odsouzení. Jen bučení je něco, co se prostě v Cannes občas děje.

Oblečení na červený koberec se tu řeší víc než jinde. Kromě klasického „black tie“, zde bylo požadováno, aby tu ženy nosily podpatky. Před třemi lety ale skupina několika padesátnic byla vykázána z projekce, protože měly slavnostní boty, ale bez podpatku. Ženy se bránily, že si nemohou lodičky dovolit nosit ze zdravotních důvodů, ale nebylo jim to nic platné. Incident spustil lavinu rozhořčených komentářů, ke kterým se vyjádřil i prezident festivalu Thierry Frémaux, který na svůj Twitter napsal, že vyžadování podpatků na červeném koberci v Cannes je pouhý mýtus.

Cannes versus ženy: Změna pravidel?

Nicméně od té doby na protest proti jistému pokrytectví, kdy se sice festival zabýval nerovností mezi ženami a muži ve filmovém průmyslu, ale pak na návštěvnice byla uplatňována odlišná pravidla než na návštěvníky, někdo přijde na červený koberec bos. Udělala to třeba Julia Roberts, Kristen Stewart nebo Susan Sarandon.

Pro módní průmysl představuje Cannes obrovskou příležitost, například Dior zde má speciální prostory, kde se hvězdy líčí, česají a oblékají.

Náročné taky je, že pokud byste se coby známá osobnost rozhodli strávit na festivalu celou dobu jeho trvání, tedy 12 dnů, spočítejte si, kolik byste museli vystřídat looků. Protože móda se tu řeší se stejnou důležitostí jako filmy.

Máme podezření, že Bella Hadid, která tu připomíná takovou americkou Moniku Marešovou, pošilhává po kariéře u filmu. Své přítomnosti v Cannes věnuje takovou péči, že se to nezadá snad s žádnou jinou společenskou událostí, kam je zvaná.

Kdo nás ještě bavil?

Nejkrásnější celebrity v Cannes

anit@fashionbook.cz