Home / Life & style  / Fashion  / JEDNODÍLNÝ COMEBACK, JEDNOZNAČNĚ

JEDNODÍLNÝ COMEBACK, JEDNOZNAČNĚ

Dřív byly synonymem sportovního plavání, teď je chtějí nosit nejen milovnice 90.let.

  • Před dvěma lety přišla změna a jednodílné plavky se vrátily na výsluní a ani tohle léto tomu nebude jinak!
  • Jaké jsou momentálně trendy?

 

Jednodílné plavky jsou zpátky. Méně vykrojené než byly v devadesátkách, ale i takové určitě seženete. Potom, co se bikiny probojovaly po druhé světové válce na výsluní, tak jednodílným plavkám zůstala pouze malá skupina věrných, ve které převažovali starší ročníky. Zůstaly také synonymem sportovního plavání. Ale stejně jsme i na povinné školní plavání (existuje to ještě?) nosily dvojdílné plavky, protože nikdo nechtěl být za suchara.

Teď je ale všechno jinak a plavky vcelku musíme mít všichni. Můžete si vybrat originální český design, skandinávský minimalismus nebo třeba ty pruhované, co nosí Cara Delevigne.

Fakta a mýty o opalování

  1. PLOVE

A začneme hned českými plavkami PLOVE, které už třetím rokem dokazují, že i v zemi bez moře, může mít úspěch značka zaměřená čistě na design plavek. Začalo to před lety školním projektem na UMPRUM a dnes je designérka Pavlína Miklasová autorkou několika kolekcí plavek, od zářivě barevných po minimalistické černé až po kolekci inspirovanou japonskou estetikou. Ve všech kolekcích zatím převládaly jednodílné modely a ani letos tomu není jinak.

 

  1. COS

Švédskou značku určitě není třeba dlouze představovat. Jednoduché střihy, tlumené barvy, sofistikované detaily. COS je sázka na jistotu a jeho úsporné estetice propadla polovina Prahy hned po otevření pobočky v Pařížské před dvěma lety. Ani u plavek nečekejme žádnou divočinu, to by nebyl COS. Letošní kolekce si hraje s jednoduchými volány, překříženými ramínky a pruhovanými potisky v klasické modrobílé.

 

  1. COVER

Není nic lepšího, než když je trend zároveň zdraví prospěšný (haló, Birkenstocky!). Plavky americké značky COVER jsou vyrobené z materiálu, který chrání před 98 % UV záření. Zakladatelku Lisu Moore k tomu inspirovala její mladší sestra, které v 22 letech diagnostikovali melanom. V nabídce COVER najdeme například plavky s dlouhým rukávem anebo průkopnické legíny na plavání, ve kterých můžete z vody rovnou pokračovat třeba na surf či loď a nemusíte se bát, že se spálíte.

 

 

  1. POPI

 

Originální (nejen) jednodílné plavky najdeme i u sousedů. Slovenská značka POPI si zakládá na ruční výrobě, kvalitních materiálech a svoji produkci cíleně drží na limitovaném počtu kusů. POPI míří hlavně na ty aktivnější z nás, které se věnují surfování a dalším vodním sportům. Materiál i střih plavek jsou promyšlené tak, že jsou i pod neoprenem pohodlné a vše zůstane na svém místě. Což ale ocení každý. I bez neoprenu. Třeba při válení na pláži.

 

  1. TOTÊME

 

Představte si spojení toho nejstylovějšího z New Yorku a Stockholmu a k tomu přidejte atmosféru přímořských letovisk. To jsou plavky značky Totême, kterou založila jedna z nejúspěšnějších švédských bloggerek Elin Kling. Pokud si potrpíte na sofistikovaný luxus i na pláži, tak jednodílné plavky od Totême jsou jasná volba. Do dokonalosti pak stačí už jen plážová osuška stejné značky s velkým art deco logem.

 

  1. SOLID & STRIPED

 

Plavky americké značky Solid & Striped zaplavily sociální sítě 4. července roku 2016. Tehdy se mega star Taylor Swift rozhodla tento americký svátek oslavit spolu se svou stejně hvězdnou holčičí partou v podání Cary Delevigne, Karlie Kloss a Gigi Hadid, a to ve sladěných outfitech: pruhovaných plavkách v barvách americké vlajky od Solid & Striped. Lepší promo si můžeme jen těžko představit a pruhovaný jednodílný model se v široké nabídce stále drží.

SUN & HAIR

hzgue@seznam.cz