Home / Life & style  / Beauty  / Jak se starat o kudrnaté vlasy?

Jak se starat o kudrnaté vlasy?

Když už člověk jednou kudrnaté vlasy má, tak má koukat, aby s nimi byl v pohodě. To je parafráze na slova klasika.

  • Základ je kvalitní střih a výživa.
  • Kudrnaté vlasy jsou totiž složitější na střih a sušší než ty rovné.

Znáte to – kdo má vlasy rovné, chtěl by kudrnaté, kdo kudrnaté, přál by si alespoň v nějaké životní fázi vlasy rovné. Já patřím do té druhé skupiny – od malička žiju s kudrnatým nepořádkem na hlavě. Dlouho jsem to vnímala jako nedostatek, ale s přibývajícím věkem jsem víc a víc nadšená, protože velkou výhodou přirozeně kudrnatých vlasů je minimum práce. Žádné žehlení, rovnání ani zdlouhavé rozčesávání.


Alfou a omegou kudrlin je ale perfektní střih. A to bývá problém. Málokdo se totiž s kudrnatými vlasy a nůžkami umí vypořádat. Věřte mi, milí kadeřníci a kadeřnice, že kudrnaté vlasy vyžadují podobnou péči jako vlasy rovné. Není totiž nic horšího než svatozář špatně ostříhaných a prostříhaných kudrnatých vlasů trčících bez ladu a skladu po celé hlavě.

Věděli jste, že kudrnaté a rovné vlasy nejsou jen tématem nekonečných holčičích diskuzí, ale seriózní vědeckou otázkou? A vědci mají jasno. Objevili, že za to, jaké máme vlasy, může symetrie nebo asymetrie vlasových folikulů – ty symetrické posílají na světlo vlasy rovné, asymetrické pak vlasy kudrnaté.

Jak si správně vyfénovat vlasy

Jak se o kudrnaté vlasy starat?

Zpravidla platí, že každé vlasy jsou jiné, ale pár následujících bodů můžeme podle mého aplikovat na všechny typy přirozeně kudrnatých a vlnitých vlasů. Já jsem je okoukala od stylových Francouzek.

1.    Před umytím vlasy řádně rozčešte všemi směry.
2.    Myjte ideálně hlavou dolů a nezapomeňte na studenou vodu na konci mytí, vlasy se vám budou lesknout alespoň týden.
3.    Po umytí vlasy zabalte do ručníku, nijak mechanicky nevysušujte, jen nechte vodu vsáknout.
4.    Po rozbalení vlasy v žádném případě nerozčesávejte, jen potřeste hlavou. Uschnou vám v přirozených pramenech a vlnách.

Jaký je váš recept na dokonalé kudrny?

Produkty pro kudrnaté vlasy

Vlasové mýdlo na suché vlasy z Mrtvého moře, Yarden, 349 Kč

Jemný vlasový šampon pro suché vlasy, Havlíkova Apoteka, 1396 Kč

Opravdové bio na vaše vlasy!

 

andrea.jandova@friendlyfriends.cz