Home / Life & style  / Fashion  / ČESKÁ HRDOST a ČESKÁ POHODA

ČESKÁ HRDOST a ČESKÁ POHODA

Co je to česká hrdost? Věříme tady všichni v českou pohodu? Nic neřešit, (ne)tolerovat, zlehčovat pivním humorem?

  • Co bychom si přáli? Aby tahle země byla pro všechny.
  • Chceme respekt. Pro všechny.
  • Stejně, jako si ho vydobily sandály v ponožkách.

 

Co je to česká hrdost? Věříme tady všichni v českou pohodu? Nic neřešit, (ne)tolerovat, zlehčovat pivním humorem? Žijeme v pevnosti z šunkových chlebíčků?  A cokoli jiného a cizího musí překonat nejen jelení příkop tuzemáku, ostnatý drát švejkovského humoru a hradbu předsudků?

 

 

Obývakový stěny, sandály v ponožkách, zlatý hoši z Nagana, točená desítka, blbej humor, okoralý krabí chlebíček, čučení na Prostřeno, čísekake, rybaření. Tohle národní dědictví patří nám všem. To jsme my – milujeme to. Chceme českou pohodu. Chceme být i dál proroci ponožek v sandálech a svatý Ludmily kremrolí a šunkových rolek. My všichni společně.

 

 

A přejeme si, aby jednou v obývakových stěnách mezi rodinnými fotkami byly i takovéhle – #tradičnírodina. Všichni jsme jen lidi, jako Beyoncé. Všichni jsme stejní.

 

Pojďte na Pride. Oblečte se jak chcete (náš tip jsou třeba kousky z kolekce #hmforall). Bavte se. A pokud se vám tahle česká pohoda líbí, podpořte místo, kde ji můžete zažít celoročně – klub Patra na jejich Hithitu.

Život je vždycky raut, říká Jana Pakočka z Vývařovny

jana.patockova@gmail.com