Home / Life & style  / Fashion  / Ester a Josefína mají novou kolekci EMET

Ester a Josefína mají novou kolekci EMET

Já už nemůžu. Nestíhám. Pošli mi to mailem. Mám moc práce. Dnes jsem normální. Už nejsme děti.

Těchto šest vět najdete na tričkách a taškách od Ester a Josefíny, jejichž rozchodové věty snad sdílí celý český internet. Kolekce se jmenuje Manifesto/EMET.

Manifestosvým názvem odkazuje ke stěžejnímu prvku kolekce a inspiraci pro její vytvoření – drobným manifestům, větám, které jsou notoricky používány. Ať už ve vztazích nebo například v pracovním prostředí. Podtitul navazující kolekce EMET je foneticky psané hebrejské slůvko, jež v překladu znamená pravda.

„Jsme stále více pracovně nasazeni, přetíženi, nestíháme, neustále to dokola opakujeme a zapomínáme na odpočinek a radosti, které nám život může přinášet,” zamýšlí se Ester Geislerová. „Vybraly jsme běžné věty, které jsou z pracovního prostředí a které říkáme i my anebo je denně slyšíme kolem sebe. Tyto věty se zcela přirozeně dostavily a my je zaznamenaly. A to opět na tričkách stejného střihu jako u předchozí kolekce. Změna spočívá ve fontu a v barvě potisku,“ doplňuje Josefina Bakošová.

Novými tvářemi, které oblékly trička od Ester&Josefíny jsou třeba Tereza Maxová, Bára Podzimková, Albert Černý, Jan Cina, Josef Trojan, Natálie Řehořová, Petr Prokop a Anna Jeníková.

Trička a tašky jsou k dostání v galerii Harddecore na Senovážném nám. 10, Praha 1 nebo v  e-shopu.

Foto: Petr Jandera
Make-up: Eva Svobodová
styling: Ester&Josefina

jitka.cechova@seznam.cz