Home / Life & style  / Fashion  / Krása podle Anety Vrkotové

Krása podle Anety Vrkotové

Když se ptáte, kdo by vám měl udělat krásné fotky svatby, tak naší favoritkou je jednoznačně Aneta Vrkotová.

Fotí kolekce Win Win Love, street style na fashion weeku nebo třeba Lenny či Bjukitchen. Když se ptáte, kdo by vám měl udělat krásné fotky třeba svatby, tak naší favoritkou je jednoznačně Aneta Vrkotová.

   

Jak jste se k focení módní a portrétní fotky dostala?

To byla jen souhra náhod. Dlouho jsem se ve své volné tvorbě nesoustředila na nic konkrétního. Kamarádi, rodina, byli vždycky to, co jsem fotila nejradši. A k módě mě dostali lidi, se kterými jsem se postupně poznávala.

Jaký vliv má na tenhle obor Instagram a Facebook?

Osobně mám díky sociálním sítím práci. Podle mě je to pro fotografy super platforma. Můžou se dostat mezi víc lidí, ukázat svoje portfolio a nic za to neplatit. Ale samozřejmě každý fotograf to bere jinak, ne každý o to stojí. Já se toho chytla hned.

.Koho a co byste nefotila?

Maximálně tak žraloky, protože za bójku mě nikdo nedostane.

Retušujete? Kdy a v jakých případech?

Když je to potřeba nebo, když o to někdo požádá.

S kým v Čechách byste si přála spolupracovat?

S HELENOU TŘEŠTÍKOVOU!

 

Jaká je vaše technika focení?

Moje nezkušenost s ateliérovým světlem mě naučila, že krásu denního světla stejně nikdy ničím nenahradím. Ale to samozřejmě není žádná novinka, já vim. Jinak jsem momentálně zabředla u digitálního fotoaparátu, což musím říct, že mě pěkně mrzí a pokukuju po kvalitním středoformátu.

Řešíte své fotky s přítelem (fotograf Honza Zima, pozn. redakce)?

Člověk by si myslel, že jo, ale vůbec! Dost často je to tak, že mu své fotografie ukazuju a žadoním po kritice- hlavně u fotografií jídla, se kterými má Honza nejvíce zkušeností, ale on je prostě děsnej flegmatik a všechno odkýve.

Podle čeho jste si vybírala objekty při focení návštěvníků Prague Fashion Weeku?

Uplně upřímně, já nikdy nebyla člověk, co by sledoval trendy. A musím říct, že jsem při fotografování street stylu hodněkrát zaskočená. Ráda se zaměřuji na lidi, kteří na sobě mají nositelné oblečení a nejen něco, o čemž jsou přesvědčeni, že fotografy a společnost zaujme. Co dost ocením je prostor, na kterém se Fashion Week pořádá. Není nic otravnějšího než třídenní fotografování outfitů v jedné ulici.

Co je pro vás dnes krása?

Upřímnost

Přejícnost

Nejoblíbenější značka, písnička, kavárna

Značka: Olive clothing

Písnička: To rozhodně jednu vybrat nezvládnu! Takže: Hapka- Dívám se dívám, Svěrák- Chválím tě země má, Nohavica- Mám jizvu na rtu, Lijadu Sisters – Come On Home, Jolene- Dolly Parton, The Way We Were- Barbra Streissend, Animal Collective- Leaf House.

Kavárna: Uznáte mi Esku, prosím?

Kniha: Žízeň po životě od Irvinga Stona, Mrtvá a živá od Daphne de Maurier, Jak voní tymián od Marcela Pagnona

foto: Aneta Vrkotová, archiv

anit@fashionbook.cz