Home / Life & style  / Film o geniálním návrháři McQueenovi

Film o geniálním návrháři McQueenovi

Budete u něj plakat i dojímat se zároveň.

„Moje přehlídky jsou o sexu, drogách a rock’n’rollu. Chci dělat rozruch a působit husí kůži. Chci infarkty, chci záchranky.“

Co znamená, že o někom řekneme, že je génius? V případě britského návrháře Alexandera McQueena je schopnost, s jakou dokázal dávat život své fantazii a využil k tomu oděv coby médium.

Film o něm představuje moderní, ale temnou pohádku o chlapci, který se původně jmenoval Lee, pocházel z  dělnického Východního Londýna a už ve 27 letech byl šéfdesignérem módního domu Givenchy. Krásu jeho modelů obdivovali všichni: od laiků, odborníků, až po celebrity jako Sarah Jessica Parker nebo Lady Gaga.

„Podívat se do fashion světa nás v Aerofilms lákalo už dlouho. Když jsme se dostali k biografickému dokumentu McQueen, o návrháři, jehož jméno jsme popravdě z většiny doposud neznali, bylo jasné, že je to ten správný start. Jeho příběh táhne silně, nepotřebuje se vozit po celebritách ani neklouže po povrchu drogových excesů, i když obé k jeho kariéře patřilo. Ukazuje McQueena jako výjimečného umělce, který tvořil, protože musel. Jeho modely byla výtvarná díla, kterýma komentoval svět kolem sebe i ten svůj vnitřní. Příběh skromného self-made-mana ve skotské sukni, který to z nuly dotáhl na tisíc, nás vzal zkrátka za srdce. A přála bych vám vidět ty pláčící novináře na konci projekce, to byl nevídaný moment,“ říká Zuzana Raušová z Aerofilms.

Také hodnocení na IMDB nasvědčují, že se jedná o povedený dokument. McQueen získal 8,4 hvězdiček z 10.

Premiéra filmu se uskuteční 6. září. Už teď počítáme dny.

jitka.cechova@seznam.cz