Home / Life & style  / Beauty  / Zase se nosí tenké obočí?!

Zase se nosí tenké obočí?!

Věděli jste, že první, kdo začal nosit mini obočí, byla Marlene Dietrich?

Tento týden vyšla britská Vogue s Rihannou na obálce. Fotil legendární fotograf Nick Knight, česal Rihanny oblíbený kadeřník Yusef a líčila jedna z nejžádanějších make-up artistek Ysamaya Ffrench. Popisujeme to tak detailně, protože Rihannin zjev je revolucí. Po víc než dekádě obočí hustého, že často připomínalo housenku, přichází do módy tenoučké čárky.

Super tenké obočí představilo v roce 2007 už líčení od Pat McGrath pro Dior, modelky u Husseina Chalayana měly nalíčené čárky přes svoje polo zamaskované obočí, ale zářijové číslo britského Vogue je ještě o něčem jiném. Jde o to, že řada mutací nejslavnějšího módního časopisu se začínají vyhraňovat. Ukrajinská verze se soustředí na všechno lokální, americká zase touží víc konfrontovat společnost, včetně politiky. Britskou Vogue teď zajímá opravdovost, Rihanna je navíc první ženou tmavé pleti na obálce zářijového, a tedy nejnabitějšího čísla.

Rihanna je známá jako módní chameleon, který se ničeho nebojí. S tenoučkým obočím vypadá avantgardně, jako umělecké dílo i mimozemšťan zároveň. Její look je odklonem od klasického časopisového pojetí krásy. Stejně jako to bylo kdysi obočí naopak husté.

foto: Instagram

anit@fashionbook.cz